7 лет на форуме Автор 4 уровня Популярный комментатор Все
Награды
7 лет на форуме
7 лет на форуме
Автор 4 уровня
Автор 4 уровня
Популярный комментатор
Популярный комментатор
Топ пользователь
Топ пользователь
1000 просмотров
1000 просмотров
Сахаларга Богдан Прокопьев диэн дьин бухатыыр баар буолбут!
  765
Буолаары буолан саамай ыархан ыйааһыҥҥа!!!
Ответов 13 Написать ответ
  • Попов
    Попов
    12 октября

Дуоматка да? Сиьилии суруйуоххун ханнык керуннэ

0
  • LEVIN15
    12 октября

Саха самородога кэстубут. Хайдах бу уол туьунан саца биллибит, хантан тэруттээгин,тэрэппуттэрин туьунан кэпсиэ этигит. Тустаах спортка сыьыаннаах тэрилтэлэр уолу поддержкалаан салгыы сайдарыгар кэмэ оцоруохтарын наада.

0
  • Могул
    Могул
    Ветеран
    13 октября

Урут Европа юниордарыгар бастаата диэн быктарбыттара!

0
  • Мадьыны
    Мадьыны
    13 октября

Богдан диэн торуку хаан куустээх уол. Тахсыахтаах уол тахсар. А5ата мас тардыьыыга Манчаары иккис призера. Моккуордээх финалга балыйбыттарыгар кылгастык собулэспэтин биллэрбитин ойдуубун. Богданна э5эрдэ! О5о эрдэ5иттэн билэбин.Маннык ыччаттары ойоотоххо сахаларга кыайыы хотуу кэлиэ этэ бл5а.

0
    • Могул
      Могул
      Ветеран
      13 октября

Мадьыны, Оннук! Күүстээх дьон бириэмэ бириэмэннэн кэлэр идэлээхтэр биир кэмҥэ!
      Онон уолаттар утум ситим ханыылаһан кэлиэхтэрин сөп!

0
  • Ньукулай
    Ньукулай
    13 октября

2020 г. Чемпионат и первенства России по классическому пауэрлифтингу 1 место
    2019 г. Чемпионат Европы по классическому пауэрлифтингу 1 место
    2019 г. Чемпионат и первенства России по классическому пауэрлифтингу 2 место
    2018 г. 6-й чемпионат мира по классическому пауэрлифтингу 6 место
    2018 г. Первенство ФПР по классическому пауэрлифтингу среди спортсменов возрастов 14-18
    и 19-23 2 место
    2017 г. Чемпионат РС(Я) по пауэрлифтингу 1 место

Богдан Прокопьев 1998 г.р.

0
  • Ньукулай
    Ньукулай
    13 октября

Якутянин стал чемпионом Европы по пауэрлифтингу в самом тяжелом весе

9 дек 19 - 10:46

Богдан Прокопьев выиграл три медали и стал чемпионом в абсолютной категории
    пауэрлифтинг

21-летний спортсмен из Верхневилюйского улуса Богдан Прокопьев стал чемпионом Европы по пауэрлифтингу. Соревнования проходили в литовском Каунасе с 29 ноября по 8 декабря. Якутянин выступал в категории юниоров до 23 лет. Богдан стал победителем в общем зачете благодаря блестящим результатам в трех дисциплинах.

В своей коронной дисциплине «присед» Богдан Прокопьев стал обладателем золотой медали с результатом 322.5 кг. В жиме штанги лежа он показал результат 192,5 кг и выиграл бронзовую награду, а в «тяге» смог взять вес в 300 кг и тоже стал бронзовым призером. В сумме троеборья Богдан показал результат в 815 кг, что позволило ему возглавить список медалистов в общем зачете в самом тяжелом весе свыше 120 кг. Вторым стал силач из Ирландии Джек Кенни, который взял в сумме 797.5 кг, а бронзовой медали удостоился Бен Рант из Великобритании (790 кг).

«В завершающей дисциплине – становой тяге Джек Кенни сделал попытку догнать мой результат и установил на штанге вес в 345 кг, который ему не покорился. Так что я стал победителем. Путевку на чемпионат Европы я выиграл благодаря второму месту на чемпионате России в марте в Москве. Годом ранее я также стал серебряным призером чемпионата страны в Перми, а также стал седьмым на чемпионате мира в Канаде, - рассказал в интервью «Спорту Якутии» Богдан.

- Конечно, рассчитывать на общую победу в самом тяжелом весе первенства Европы было тяжело. Ведь на постаменте выступали сильнейшие молодые атлеты из Ирландии, Великобритании, Дании, Финляндии, Польши и России. К тому же летом я не смог поехать на сборы с национальной командой России в Крыму. Так что всю подготовку к соревнованиям я прошел у себя на родине в Верхневилюйске и в Якутске в зале спортивного комплекса «Модун». Хорошо, что благодаря проведению у нас в улусе Игр Манчаары у нас появился новый универсальный спортзал.

В Каунас я поехал благодаря поддержке моих коллег из верхневилюйского лесничества и управления спорта нашего улуса. Также я благодарен моим преподавателям и руководству верхневилюйского колледжа, где я прохожу учебу. Земляки всецело меня поддерживают, и это дает мне возможность тренироваться и показывать хорошие результаты на больших турнирах».

Богдан Прокопьев занимается пауэрлифтингом только последние 3 года, ранее он тренировался и участвовал в национальном виде спорта – мас-рестлинге. Он становился серебряным призером республиканского первенства. Его отец Василий Прокопьев также был известным в Якутии спортсменом, медалистом многих соревнований по мас-рестлингу и хапсагаю. Интересно, что из Верхневилюйского улуса сейчас в республике есть много известных силачей – это и чемпион этапов Кубка мира по мас-рестлингу в тяжелом весе Эрчим Баппагай, один из самых титулованных борцов вольного стиля и хапсагая Увар Тимофеев, а гиревики из этого улуса недавно стали обладателями Кубка федерации по гиревому спорту.

0
  • Могул
    Могул
    Ветеран
    13 октября

Үөһээ Бүлүүлэр бэрт спорт заллаахтар, онтулара төһүү буолуон сөп!
    Ньурба стадионун сиэн кээһэннэр тэмтэрийэн олоробут! СК диэн үлэлиир дойду эбитэ дуу суоҕа дуу?!
    Биир сиэбит киһи Москваҕа байан тайан олорор үһү диэн кэпсээн баар!
    Барбах спец сөмөлүөтүнэн кэлэн барар дииллэр! Тойоттор стройунан кэчигирэһэн чиэстээн бочуоттаан көрсөллөр үһү диэн кэпсииллэр! Туох ааттаах киһи эбитэ буолла?! Быыбар боппуруоһун игин быһаарар дииллэр!
    Стадиоммут боппуруоһа ыйааммыта уонтан тахса сыл буолла!
    Сатаан төннөрбөт буоллахтарына саҥа харчы көрүөхтэрин?! Дьэ итинник!
    Дьэ ити курдук күүстээх дьон төрөөн үөскээн ааһаллар!
    Холобур Күүстээх Соппуруон, Күүстээх Уйбаан,Хоруо Баһылай, Мас Мэхээлэ, Буучугурас, Күүстээх Дэһһээккин биир кэмҥэ төрөөн утуу субуу ааспыт дьон!
    Онтон кэлин эмиэ биир долгун ааһар! Мэҥэҕэ мин билэрбинэн дьикти дбьонунан ааттыахха сөп, Күүстээх Оппуонньа, Күүстээх Бообо игин! Бу икки дьон кынным табаарыстара буолан син билэбин! Оппуонньаны мээнэ билбэт буолуохтаахтар. Дьэ ол гынан баран көрүҥүнэн лаппа киһи хараҕар хатанар киһи этэ!
    Биэс лэмиэхтээх батыллыбыт булуугу тоҕо тардан таһаарара үһү! Сэлээркэлээх буочукулары соҕотоҕун тамныыр, массыынаҕа! Биирдэ паруомҥа киириигэ анныалаһыы буолбут! Хантан эрэ нууча бөҕө кэлэн аҥаардасты айбардаан барбыттар, - За борт всех закинем!- дэһэллэр үһү! Дьэ алдьархай буолара буолбут.
    Онуоха оппуонньа,- Бээрэ!- диэбит, уонна кынным буойуутун истибэккэ паромҥа түөһүллэн киирбит! Сотору буолаат уу тыаһа бур бар гынан барбыт, нууча хаһыыта элбээбит, онтон ылы чып барбыттар! Кыннм тахсыбыта Оппуонньата нуучалары саҕаларыттан эмэһэлэриттэн ыла ыла ууга утаартыы сылдьар үһү! Нуучалар инньэ гынан бары ууну булбуттар! Инньэ гынан сахалар киирэн айаннаабыттар! Оннук Оппуонньа мөҥүрүөн модьу киһи этэ, олордоҕуна оҕонньортон биир төбө быган олорор, икки төгүл модьу! Онтон оҕонньор Уһун Макаар диэн ааттаммыт лаппа уһун киһи этэ! Мэҥэлэр тойон туттар киһилэрэ!

0
  • Могул
    Могул
    Ветеран
    13 октября

БИИРДЭ Бообо биһигини кытта андыга олоруста, көрдөхпүнэ ортоттон эрэ үрдүк хатан эрэр сааһырбыт киһи! Киһи күүстээх буолуо диэбэт киһитэ! Ол эрэн сирийэн көрдөххө аһыы олорон ону маны көрөн туора маары молооруҥнаатаҕына моонньун иҥиирдэрэ дуу туохтара дуу дьикти баҕайытык тус туспа
    түллэрэҥнииллэр! Андылаан бүтэн хомкнуу буолла! Олорбур улахан баҕайы болуоппутун кытыыга тыраахтыр ыҥыран үөһээ таттарыахха диэн буолла! Эс доҕоттор ону кэтэһэн олоруохпут дуо, элбэхпит, соһон таһаарыахайыҥ диэтэ Бообо! Биһиги хап сабар киирэн тардыалаһан бардыбыт, болуот ымыр даҕаны гыммат, бадараан оборо сытар быһыылаах! Киһибит бастаан кытыыга турара, онтон киирдэ! Эмискэччи болуоппут хоҥо барда даҕаны кытыы диэки дулуруйа турда! Биһиги болуот анныгар киирэ сыыстыбыт, нэһиилэ кытыыга куотан эрэ биэрдибит!
    Дьэ чахчы бэрдэриилээх киһи эбит Бообо!!!Төһө кээмэйдээх тардыы эбитэ буолла?!

0
    • Леня
      Леня
      13 октября

Могул, абытай кыахтаах уолаттар ди. 200 бочканы кете5уех диэтэххэ

0
  • Леня
    Леня
    13 октября

Богдан уол о5ото эбит дьэ ! Молодец!

0
  • LEVIN15
    14 октября

Богдан олимпийскай кэруццэ киирэр штангага кэьуэн сэп эбит- дии санаатым. Пауэрлифтинг диэннэригэр монстрдар,титаннар киирсэллэр, киьи тэцнэспэт дьонноро. Становай тягалара 500 киилэ, жимнэрэ 335 кг, ус кэруцнэрин сууммата 1170 кг!!!.

0
Ответ на тему: Сахаларга Богдан Прокопьев диэн дьин бухатыыр баар буолбут!
Введите код с картинки*:  Кликните на картинку, чтобы обновить код
grinning face grinning face with smiling eyes face with tears of joy smiling face with open mouth smiling face with open mouth and smiling eyes smiling face with open mouth and cold sweat smiling face with open mouth and tightly-closed eyes smiling face with halo smiling face with horns winking face smiling face with smiling eyes face savouring delicious food relieved face smiling face with heart-shaped eyes smiling face with sunglasses smirking face neutral face expressionless face unamused face face with cold sweat pensive face confused face confounded face kissing face face throwing a kiss kissing face with smiling eyes kissing face with closed eyes face with stuck-out tongue face with stuck-out tongue and winking eye face with stuck-out tongue and tightly-closed eyes disappointed face angry face pouting face crying face persevering face face with look of triumph disappointed but relieved face frowning face with open mouth anguished face fearful face weary face sleepy face tired face grimacing face loudly crying face face with open mouth face with open mouth and cold sweat face screaming in fear astonished face flushed face sleeping face dizzy face face without mouth face with medical mask face with no good gesture face with ok gesture person bowing deeply person with folded hands raised fist raised hand victory hand white up pointing index fisted hand sign waving hand sign ok hand sign thumbs up sign thumbs down sign clapping hands sign open hands sign flexed biceps

Обратная связь
Предложения и замечания