1 месяц на форуме Топ пользователь 1000 просмотров Все
Награды
1 месяц на форуме
1 месяц на форуме
Топ пользователь
Топ пользователь
1000 просмотров
1000 просмотров
Ыйытык. Туох дии саныыгыт???
  3773
Биири толкуйга тустум... Кордохпунэ, элбэх Саха коьуон ба5арар курдук, онон сибээстээн толкуйга тустум, арай (мысли в слух) Канада туьунан этиэм сэп. (то5о диэтэр, биьиги торообут дойдубутугар уустук майгынныыр сир, эмиэ биьиги курдук тымныы сирдээх, свая5а турар дьиэлэрдээх, биьиги курдук хотугу сиргэ олорор дьоннордоох(табаьыттар), айыл5ата эмиэ биьиэнин курдук (пока что) тэпсиллэ илик сирдэрдээх). Арай биьиги Сахалар Канада провительствотыгар кордоьуу сурук суруйан ыыттахпытына, ол эбэтэр этии сурук. Биьиги Сахалар эьиги хоту територияларгытыгар коьон тиийэбит дуо уонна Саха культуратын-идэтин илдьэбит, табаьыттарбыт ыстаадаларын илдьэ бараллар диэн уонна биьиги онно тиийэн Канада Сахалара буолуохпутун ба5арабыт диэтибит. ону Канада провительствота собулэстин, биир условиялаах, хотугу эрэ територияларга олоро5ут диэн, т.е. улахан куораттарга (провинцияларга) кыайан коспоккун, а так куулэйдии, уорэнэ, сынньана барыаххын сэп. диэн буоллун АРАЙ. Оннука собулэьиэ этигит дуо???
Толкуйдаан кордоххунэ, кинилэргэ условиялара олус ордук курдук костор, чем бу арассыыйа провительствотыттан, манна тойотторбут алус да сиэмэх ба5айылар уксулэрэ. Мин санаабар т.е. МИН лично коьуом этэ. Табаьыт да буолуом этэ(хотя хаьан да5аны табаьыттаабата5ым). Бопуруоска эппиэттээн... Тоьо ба5ар уо5ун санарын, барытын аа5ыам )
Ответов 10
  • moskuba
    31 января 2020

Тоҕо ол канадалар сахалары ылыахтаахтарый, тылы билбэттэр, культуралара атын, ким да кинилэри атаҕастаабат- өлөрбөт.
    Канада үрдүк үөрэхтээх, тылы билэр дьону ыҥыра олорор. Оннооҕор рабочай да идэлээх көһүөххүн сөп, тылы эрэ билиэххин наада.
    Билигин сахалар кими да ыйыппакка, көрдөспөккө ханна баҕар көһүөхтэрин сөп.

2
    • NikoVinokur
      1 февраля 2020

moskuba, тыл уорэтиитэ диэн уустук бо, ол иьин этэбин ди, именно культурабытын илдьэ барабыт диэн. уонна ТО5О ылыахтаахтырый диир буоллаххына, Канадалар Саха омук баар диэн бэрткэ билэллэ... Культурабытын эмиэ билэллэр. Ынырбаттар конечно, а так этэбин ди, бэйэбит кордоьон бардахпытына диибин ди, а так Канада билинни туругунан Хотугу сирдэрин територияларын заселяйдыан ба5арар, ити сылаас сирдэртэн кэлэр омуктар кыайан тымныыны тулуйбаттар ол иьин Хоту териториялара пустой тураллар, ол иьин интерестаахтар дии саныыбын )

0
  • NikoVinokur
    7 февраля 2020

Давайте порассуждаем... интересно ведь мнение людей, что об этом думают. лично я, СОГЛАСИЛСЯ бы и не упустил бы такой шанс) но увы это всего лишь мысли(

0
  • NikoVinokur
    10 марта 2020

21-25 мая 2020
    Ярмарка вакансий в Киеве от компаний из провинции Манитоба. Все вакансии в г.Виннипег.

Будут набирать специалистов таких индустрий: Tech, Aerospace, Trucking, Manufacturing.

Очень внимательно изучите вакансии и подавайте заявку на участие в ярмарке! Можно подаваться сразу на несколько вакансий.
    Успехов!

https://edwtalentmission.com/?fbclid=IwAR3z9h5KboFDS_..

Talent Mission - Jobs - YES! Winnipeg
    edwtalentmission.com
    Маны баран боруобалаан коруоххэ наада эбит

0
  • anonym
    10 марта 2020

Хорошая идея, мин барыам этэ winking face

0
  • Девушка
    26 апреля 2020

Это очень тяжело переехать. Но можно. Главное иметь немало денег, знать язык, найти работу, найти жильё, уметь жить. С российским дипломом нигде не берут работать, нужна лицензия, нужно пройти обучение, языковая школа и и.п. Я вот реально хочу переехать. Хочу найти единомышленников!

0
    • Макс
      7 мая 2020

Девушка, здравствуйте я тоже хочу в Канаду

0
    • Макс
      7 мая 2020

Девушка, здравствуйте я тоже хочу в Канаду данные напишете? какие нибудь что бы я с вами связался)

0
  • Feeling_HI
    8 мая 2020

Канаадаҕа элбэх саха олохсуйан олорор, үксүн Ванкувер куоратка уонна пригороднай зонатыгар. Кэнники Монреальга уонна Торонтоҕа эмиэ элбээн эрэллэр.

0
  • Маклай
    10 мая 2020

Нуучалыы этиим - херней не занимайся

0
Обратная связь