Насилие в семье
неизвестно  -    819
Утуе киэьээнэн!
Мин дэлби се5еммун уонна соьуйаммын манна суруйан эрэбин. Бэйэгит билэргит курдук насилие хас ыал аайы баар. Ити проблема кырдьык ынырык актуальнай биьиги дойдубутугар. Мин бэйэм инник ситуациялары илэ харахпынан керен улааппыт киьибин. Ол иьин кыратык бэйэм олохпуттан быьа тардан кэпсиэм. Мин многодетнай уонна малообеспеченнай семьяга улааппытым. Ийэм хонор улэгэ улэлиир буолан биьигитини а5абыт керер этэ. Ону улэлиир кунугэр почти постоянно арыгы иьэрэ. Ол итирэн баран бииргэ тереебут эдьиийбин бэйэтин тэннээ5итин курдук кырбыыр этэ (7-8 саастаах). Эдьиийим барахсан сирэйэ синяк буолуор дылы. Ийэм сарсынны кунугэр кэлэн баран мээнээх кыыьырар этэ. т.е улахан айдаан таьаарбакка. Кэнникинэн миигин эмиэ кырбыыр буолбута. Чэ оннук курдук кырбанан улааппыппыт. Студенныы таххар кэмнэрбэр дьонум бырааттаннын диэн соьуппуттара. Чэ оннук курдук барыта кэминэн этэ. Потом 3 сылынан каникулга дьиэбэр тиийбитим а5ам итирик керсубутэ, быраатым сирэйэ бутуннуу ке5ербут этэ. Тута сразу скорай ынырбытым уонна полиция. А5абын илдьэ барбыттара да сарсынны кунугэр ыытан биспиттэр этэ. Оказывается мээнээх штраф биэрбиттэр ону ийэм телеебутэ. Мин ынырыктык кыьыйдым дьоммуттан, то5о саатар ийэм инник киьини кемускуурэ эбитэ буоллар. Туох дии саныыгытый бу ситуацияны?
Рубрика: Быт   
Ответов 21 Написать ответ
  • Ассоль
    10 февраля

Бэйэтин кырбаан биэриэххэ наада. Ийэн куттанар аҕаҕыттан

0
  • Вредина
    10 февраля

Надо было заголовок на латыни писать)))))))или ответить теье на грузинском

0
  • EternalShining
    10 февраля

Суоьуну хаайыыга угаллара буоллар бэйэтин оннук же кырбыахтара этэ. Пдн нарга биллэр. Того сурэй((

0
  • *
    11 февраля

Прокуратура РС(Я) суруй сайтынан.

0
  • Алаасогото
    11 февраля

Мин эмиэ оннук курдук улааппытым а5ам жоскай тиран этэ ол исин ийэм тулуйбакка арахсыбыта онтон учугэй олох сагаламмыта и до сих пор ол киси ни кытта кэпсэппэппит шло время оказывается этот тиран женился и у меня сводная сестрёнка и мы познакомились я спрашивал какой твой отец а она хвалила его какой он хороший идеальный отец вот так походу после развода одумался или не любил мою мать

0
    • Алаасогото
      11 февраля

Алаасогото, извиняюсь за грамотность))

0
    • EternalShining
      11 февраля

Алаасогото, мааман ыарахан дьылгата буолуон сеп. То есть Тяжелая карма. Танарага унуоххэ наада, аган куьаган быьыытын бырастыы гыннын диэн.

0
      • Алаасогото
        11 февраля

EternalShining, ну она вообще о нем не думает ну мне так кажется он изнасиловал её и появился я и вто время было стыдно походу и она вышла за него потом сестра и братья появились ну не знаю почему она вышла замуж я не спрашивал и не разговариваем на эту тему ну зато у меня сестра и братья

0
        • EternalShining
          11 февраля

Алаасогото, оо мне кажется это определенно тяжелая карма. Все эти беды просто так не сваливаются на человекаpensive face как бы может быть дико это не звучит. Бог посылает нам испытания чтоб мы очистились.

Настоятельно Советую вам молиться.

0
  • Natali456
    11 февраля

Пдн надо обратиться. Пусть возьмут под контроль. Из ребенка морального инвалида делают ваши родители. Каким он выростит? Забитым, закомплексованным человеком?
    Спасайте своего брата! Мать ваша созовисимая( угождает, не препятствует), от нее ждать помощи не стоит.

0
  • Natali456
    11 февраля

Обратитесь в прокуратуру. Не стыдитесь и не жалейте их! ( Они вас не жалели!)
    Ваш отец не людь, если бы сразу ваша мать наказала отца, он бы вас больше не трогал. Оба виноваты , ваши родители.

0
  • Кыыс
    11 февраля

Почему мое сбщ удаляешь, модер?!

0
  • Света
    11 февраля

Надо ребёнка к себе забрать или в спортивную школу с интернатом пристроить,жалко мальчика,как трясётся его маленькое сердечко,как у пташки,меня с 5-ти до 15 лет тоже без повода отец бил армейским кожаным ремнем,потом я пригрозилась,что этим ремнем что то себе сделаю и он перестал бить,моя чаша нежного отношения к родителю была пуста не заполнена им ,когда была малой боялась его и думала,что так и должно быть и била в отсуствии родителей трехлетнего брата в семилетнем возрасте,нещадно и жёстко.

0
  • aln23
    aln23
    xcyytfgtftd
    11 февраля

Об чём базар?- нипонимаю! Чё очередной мамбет-нищеброд мажется?

0
  • Вот
    11 февраля

Слишком громко не говорите

0
  • Аппро
    Аппро
    Святило
    11 февраля

Маннык дьэ кэргэццэ сыьыан урут сахаларга массовай быьыылаах этэ. Кэлин да баар эбит. Билигин базас итини тохтотуохха соп. Туьааннаах сокуон баар, ону уерэтиц.

0
  • *
    11 февраля

Төһө элбэх саха дьахталларын саха эр дьоно үттү кырбаан өлөрбүттэрэ, төһөлөөх оҕо сүрэҕин хайыппыттара биллибэт.

0
  • Кыыс
    12 февраля

Иэдээн, суоьулэри бэйэлэрин кырбаан биэр!

0
Ответ на тему: Насилие в семье
Введите код с картинки*:  Кликните на картинку, чтобы обновить код
grinning face grinning face with smiling eyes face with tears of joy smiling face with open mouth smiling face with open mouth and smiling eyes smiling face with open mouth and cold sweat smiling face with open mouth and tightly-closed eyes smiling face with halo smiling face with horns winking face smiling face with smiling eyes face savouring delicious food relieved face smiling face with heart-shaped eyes smiling face with sunglasses smirking face neutral face expressionless face unamused face face with cold sweat pensive face confused face confounded face kissing face face throwing a kiss kissing face with smiling eyes kissing face with closed eyes face with stuck-out tongue face with stuck-out tongue and winking eye face with stuck-out tongue and tightly-closed eyes disappointed face angry face pouting face crying face persevering face face with look of triumph disappointed but relieved face frowning face with open mouth anguished face fearful face weary face sleepy face tired face grimacing face loudly crying face face with open mouth face with open mouth and cold sweat face screaming in fear astonished face flushed face sleeping face dizzy face face without mouth face with medical mask face with no good gesture face with ok gesture person bowing deeply person with folded hands raised fist raised hand victory hand white up pointing index fisted hand sign waving hand sign ok hand sign thumbs up sign thumbs down sign clapping hands sign open hands sign flexed biceps

Обратная связь
Предложения и замечания