2 года на форуме Автор 5 уровня Популярный комментатор Все
Награды
2 года на форуме
2 года на форуме
Автор 5 уровня
Автор 5 уровня
Популярный комментатор
Популярный комментатор
Топ пользователь
Топ пользователь
Топ тема
Топ тема
5000 просмотров
5000 просмотров
я поражаюсь от беспомощных муччин, читая комменты
  1831
если не умеешь зарабатывать деньги, какого хрена зависаешь в долгах? Ума нет, так иди, хотя бы дворником устройся. Киргизы хара улэгэ барытыгар бааллар, ху. дииллэр. Якуцкайга тахсан агай эрэллэр ди, магазы уксэ кинилэр илиилэригэр. Чрапча рулит neutral face с.в.о
Ответов 79 Написать ответ
  • Ядрёная бомба
    3 декабря  

Хайдах да олордуннар ытаатыннар, уордуннэр, эн тугун кыьал5атай?

Эн кайдах эрэ мин 89 саастаах эбээм курдук эр дьону мо5уттэн тахса5ын, кинини ойдуоххэ соп кини кыдьаас, дьээдьэ да туох да киниэхэ наадата суох, кыпкыра 38 тыс пенсиятын сии сии телик коро коро сытар, олорор, хостон хоско хаамар онон бутэр.

0
    • Ох_уж_эта_Анна
      3 декабря  

Ядрёная бомба, мне нрава мужчины сильные, не сах. кнешно face with tears of joy

0
      • Ядрёная бомба
        3 декабря  

Ото олору кытта кэпсэт сырыт, нах никчемнайдарга неудачниктарга наадыйдын?

Мин оннуктары билбэппин да5аны, онон олору проблема оностубаппын, баар буоллахтарына син тугу эрэ булан олороллоро буолуо.

0
  • Ох_уж_эта_Анна
    3 декабря  

слабость и никчемность муччин. ЧТО непонятного?

0
    • Ядрёная бомба
      3 декабря  

Буолуо, ол гынан баран бары эн о5онньорун дуу убайын дуу папан дуу эьээн дуу о5он дуу сиэнин дуу

Курдук буолбатахтара буолуо. Эн слабай никчемнай эрэ дьону бэйэ5эр тардарын буолуо. Неудачницалар оннуктары бэйэлэригэр тардаллар диилэр ди. Ыраастаныаххын суунуоххун наада уонна син ыраас дуу или сана дуу танаста хайдах эрэ кынан ылыныаххын нада, син нормальнай дьон диэкки та5ыс. Никчемнай слабай дьон ортотугар сылдьан киьи тимирэр эрэ. Кытаат, киьи буола сатаа. Холобура мин олох наадыйбаппын атын дьонно, дьаданылар, неудачниктар хайдах олороллорун, тугу кыналларын кымматтарын билэ да сатаабаппын. Миэхэ олор олохторо интериэьинэйэ суох.

0
    • Т
      4 декабря  

Ох_уж_эта_Анна, дурочка

2
    • Ох уж этот Андрей
      4 декабря  

Ох_уж_эта_Анна, коварность, дурость, злость женщин, что непонятного?

1
  • BlackRose_
    BlackRose_
    Rose_Queen_of_the_fields
    Ветеран
    3 декабря  

Ну не все же саха такие беспомощные ленивцы🤷🏻‍♀️ и в русских полно маменькиных сыночков-задротов. У моих далеких родственников(русских) есть один муччина лет за 50, и до сих пор не женат, живет с мамой, всяких женщин-пьяниц домой приводит, но в последние годы начал электриком работать и то на это спасибо😅 мой отец его вообще презирает, обзывает, говорит "Ленивый, никчемный маменькин сынок. Отправить бы его в деревню на сенокос и чтоб себе дом строил, а он в городе сидит на шее матери, даже ест перед компьютером у себя в комнате", прикиньте, даже с мамой и с сестрой за одним столом не ужинает🤷🏻‍♀️ только в комнате перед компом🤦🏻‍♀️ бухает частично, галав меняет как перчаток, а мать ее бедная уже старая, ждет когда ее единственный сыночек женится🤷🏻‍♀️

0
    • Ядрёная бомба
      3 декабря  

Ооу! Бэйэн папан дуу о5онньорун дуу о5он дуу туьунан кэпсээбит курдуккун!

Аьара подробнай, аж компигын иннигэр пирогын крошката таммалаабытын кытта суруйа сыспыккын! Пиндэщ ди.

0
      • BlackRose_
        BlackRose_
        Rose_Queen_of_the_fields
        Ветеран
        3 декабря  

Ядрёная бомба, мин семьябар оннук киьи суох! Билиминэ, бэйэбин ейдуехпуттэн билэр ыалым, урут куоракка киирдэхпитинэ наар кинилэргэ туьэр этибит, сайын кинилэр биьиэхэ тахсар этилэр, мамабын кытта ити киьи мамата олох куну супту телефонунан кэпсэтэллэр, кэпсиир бе5е бо анараа чуечэ, кырдьа5астар дьиэ иьинээ5и дьонноруттан атын ырыталлара суох, дьиэ5э олордохторо ди

0
        • Ядрёная бомба
          3 декабря  

тэннээхтэргин буо, ол иьин сылдьыьа5ыт, проблемаларгытын

уллэстэ5ит. Онон олортон олоххут да ырааппатах бо.

0
          • BlackRose_
            BlackRose_
            Rose_Queen_of_the_fields
            Ветеран
            3 декабря  

Ядрёная бомба, причем тут проблемы уонна тэннээхтэр? Баще не в тему🤦🏻‍♀️ мин мамам санаьа ол чуечэ, а я вообще с ними не общаюсь, до совершеннолетия с мамой кинилэргэ сылдьыьар этим, потом выросла и вообще не приближаюсь к ним. Они мне не родня, чугастык ылыммаппын дааны.

0
            • Ядрёная бомба
              3 декабря  

Ото ол огонёру кытта монитор иннигэр биир мискэттэн аьыы

олорбут курдук суруйа5ын, онон олортон ырааппатаххыт биллэр буо.

0
              • BlackRose_
                BlackRose_
                Rose_Queen_of_the_fields
                Ветеран
                3 декабря  

Ядрёная бомба, бырахтарыма рэface with tears of joy мин ол киьилиин кэпсэппэппин дааны, кэпсэтэрим, аймаьар5ыырым буоллар то5о манна кэпсии олоруохпунуй, наоборот кемускэьиэм эбитэ буолла бта

0
              • BlackRose_
                BlackRose_
                Rose_Queen_of_the_fields
                Ветеран
                3 декабря  

Ядрёная бомба, чо за тупая логика у тебя?🤦🏻‍♀️ билэр буоллун да обязат биир монитор иннигэр олорон аьыыр киьин диэн буотах ээ дебила кусок! Мир тесен, все друг о друге знаем!

0
  • НикРоман
    НикРоман
    Ветеран
    3 декабря  

Эмиэ деревастар игин диэн дьаабыланан эрэр дуу

0
    • Ядрёная бомба
      3 декабря  

Деревастары деревас диэбэккэ туох диэхтээх этэй?

Табаьыттар ынахсыттар аттаьыттар диэхтээх этэ дуу?

0
      • BlackRose_
        BlackRose_
        Rose_Queen_of_the_fields
        Ветеран
        3 декабря  

Ядрёная бомба, аттаьыттар🤦🏻‍♀️😂😂😂

0
      • НикРоман
        НикРоман
        Ветеран
        3 декабря  

Ядрёная бомба, деревастары куһаҕаттар мөлтөхтөр диирэ сыыһа буоллаҕа ди, городскойдары эмиэ туох баҕара диэн үөҕүөххэ сөп, бэйэ бэйэбитин убаастаспакка сылдьан хантан сайдан иннибит диэки барыахпытый

0
        • Ядрёная бомба
          3 декабря  

Уохсэр сыыьа буо. Деревастар буруйдара суох, городка учугэй

достойнай олох кордуу кэлэллэрэ. Киьи барыта биир буолбатах, олохторун городка чэпчэкитик, сорохтор ыараханнык да буоллар онусталлар, кыаммата тугу да булбакка, оностубакка тимирэр. Олох костуутэ буо. Город да олохтоохторо киьи аатыттан туьэн арыгы, травка астанан олохтон туорууллар. Онон олор оннуктар балар инниктэр диир сыыьа буо.

0
  • Ахсым_айан_аргыстаах
    3 декабря  

Үчүгэйдик сылдьар киһи ханна баҕарар үчүгэйдик сылдьар.Ол дьонноруҥ тыаҕа даҕаны улахан туһата суох дьоннор.
    А так карьераны тыаттан саҕалыыр ордук.

0
    • Ядрёная бомба
      3 декабря  

Карьераны тыаттан са5алыыр ордук, диэннин дьэ куллэрдин.

Тыа5а тарзан курдук мастан маска эрэ ыстанарга уорэниэххэ соп буолуо, типо кыамман дьоннордоо5ор уоьэттэн корорго уорэнэ5ин. Ону карьера дэммэтэ буолуо. Карьера онустар киьи, киьилии учугэй лесницаннан уоьэ тахсан онустар. Деревняттан уьэ тахсыахтаа5ар, уумса барыаххын соп. Деревня диэкки корон киьи уоьэ тахсыбат.

0
      • Ахсым_айан_аргыстаах
        4 декабря  

Ядрёная бомба, улуус тэрилтэлэрэ элбэхтэр буо,онно үчүгэй результаты көрдөрдөххө түргэнник үүнэҕин.

0
        • Ядрёная бомба
          4 декабря  

Эн ханнык дойдуга олоро5ун? Манна ханнык эрэ

деревас, хотонтон тугу эрэ дуу тугун эрэ дуу тоьо да учугэйдик кортортун иьин ханна да уоьэ тахсыбат. Мин дьонум былыр былыргаттан баай, уорэхтээх дьон. Онон биьиги ханнык ба5ара былааска, ханна ба5ара уоьэ сылдьабыт, колея оноьуллубутунан олох барар. Дьаданы тоьо да улэлээ, косто сатаа, ба5ар харчылан да5аны, симбиир улааппаккын, бадараанныттан быкпаккын. Баай симбиир ханна ба5ара уоьэ сылдьар, дьаданы куоракка да хотонугар сылдьар.

0
          • Ахсым_айан_аргыстаах
            5 декабря  

Ядрёная бомба, аристократыҥ көстөрsmiling face with smiling eyes
            Бастаан правительство салайааччыларын,миниистирдэри көр,итилэриҥ тыаттан тахсыбыт дьон.Куоракка үөскээбит дьрнтон ахсааннаах дьон улахан салайааччы буолаллар.
            Тыа сирэ-кладовая кадров,в хорошем смысле.Хотя "кадров" тоже немалоsmiling face with smiling eyes

0
  • ийэ28
    4 декабря  

Мне тоже как то интересно стало дьинэ, но черт его знает, может быть у человека проблемы со здоровьем поэтому не может найти 2-ю работу🤔 И ты правильно подметила, что киргизы везде. Уборщица да улэтэ суох буолбут однако. Если даже саха хочет работать место занято приезжим. Чрапча эбит чахчы

0
    • Druq
      4 декабря  

ийэ28, саха возьмешь на работу - сразу начинает ныть что зп маленькая, сам ленится плохо работает, туда сюда жалуется если что. Напиг нужен такой работник?

0
    • 777
      4 декабря  

ийэ28, Чрапча эбит чахчы диэн тугу эттин?

0
  • кинг_сайз
    4 декабря  

Потому что в киргизии работы нет, совсем нет.
    Жили у меня семьи киргизов.
    А тут они живут в складчину и почти не тратят время на готовку и уборку, живут как у них принято, большими семьями, махаллями и аулами.
    Мамаша сидит дома и готовит, а члены семьи работают.
    Хоть за сколько.
    Таким способом и собирается приличная сумма денег на всех.
    Поддельный баск ничем не хуже настоящего баска, стоит 8000 максимум.
    Такой принцип жизни.
    И тут также, они работают кем угодно и в итоге общая сумма может быть до ста тысяч на семью.
    Если впятером по 20 в семью приносить.
    Дети у них не учатся, могут иметь только начальное образование и все.
    Но маленькие дети у них все растут дома, в тепле и кушают свежие фрукты.
    Деньги считает, значит уже умный.
    Некоторые семьи коренных тоже также живут, я их знаю.
    Но их меньше чем иммигрантов.
    Нашим сложнее потому что есть маленькие дети, дети требуют много сил и ресурсов.
    Детское питание и одежда в разы дороже взрослой, потом дети болеют зимой, климат все таки не очень.
    Киргизы и узбеки здесь только ради денег, больше их нечего не интересует.
    Если вдруг большая война рф с кем нибудь, они все побегут отсюда, туда к себе, а нам воевать и погибать за щастье и богатство олигархов.
    Повыкидывают свои российские паспорта.

3
    • жанна
      4 декабря  

кинг_сайз, подпишусь под каждым словом.все верно подмечено.
      Я тоже поражаюсь:наши мужья все мечтают сразу много получать,а ведь так не бывает.Где то вбили в голову,что норм.люди 60т.зарабатывают и сидят и ждут.ЭТО БРЕД СИВОЙ КОБЫЛЫ!
      Сначала научитесь маленькие деньги зарабатывать,хоть 10-ку.Потом 20-ку.Дальше смотрим как ты двигаешься по жизни.Сначала научитесь жить и выживать на 10-ку:экономить,выкручиваться,крутиться.Умея выживать на 10-ку--научитесь жить на 20-ку.И т.д.Надо ЗНАТЬ ЦЕНУ ДЕНЬГАМ.
      Искать дешевое жильё,угол,хоть картонную коробку.Уметь на 150рэ-поесть и не сдохнуть.
      НЕ ПРОПИВАТЬ!НЕ КРУШИТЬСЯ!И НЕ ИСТЕРИТЬ!
      Дальше,если вы хоть этой малости научитесь-цены,вам сцуко не будет.
      Многие миллионеры с нуля начинали,сцуко с минуса начинали.Потому что ЭТО ИМЕННО ТАК.
      если богач не научит своего ребёнка беречь деньгу,этот оболтус все промотает.
      Так и дурак,который не может деньги считать--ВСЕ РАВНО ВСЕ ПРОМОТАЕТ.Хоть ты ему миллион дай.Бережливый и терпеливый человек и десятку в миллион превратит.

1
      • Ядрёная бомба
        4 декабря  

Бережливый и терпеливый скорее сгорит

чем превратит свою десятку на коппейку больше.

0
  • Я
    4 декабря  

Биһиэхэ да тыһыынчанан омук красавицалара баара буоллар биһи да киэптиэхпит эбитэ ду,ким билиэй, олохпут биһигини хайдахпытын хата бэрэбиэркэлээбэт диэххэ наада.Атак билигин кыргыттарбыт көрүлүү аххай сырыттахтара,ол саха норуотугар биллэн туран үчүгэйэ суох диэххэ наада.кыргыттар наһаа аһары баран, өссө биһигини үөҕэллэрэ эрэ хаалбыт быһылаах.Саатар тылгытын кыана туттуоххутун.

0
    • Ядрёная бомба
      4 декабря  

Кыргыттарбыт аьара барыахтара да, биьиги кыргыттарга

спроспут аьара уларыйбыт. Биьиги харчылаах, учугэй бизнестээх дьон бэйэбит лэппэйбит сирэйдээх, ыйаастыччы тыыра корбут, пингвин курдук фигуралаах, кылгас атахтаах, кыра унуохтаах хаалан хаалбыт кыргыттарбытыгар наадыйбат, внимания уурбат буолбуппут. Биьиэхэ уьун атахтаах, учугэй фигуралаах нууча кыргыттара или учугэй ыал бааьынай кыргыттарын эрэ корор, ойох ылар буолбуппутуттан араас тыллара, быьыылара тахсара буолуо.

0
  • нуолан
    4 декабря  

Это поколение мужчин воспитанных женщинами, сейчас очень мног матерей одиночек которые воспитают маменькиных сынков и избалованных самовлюбленных девушек с принципами принцессы

0
  • Я
    4 декабря  

Ким билэр дьэ,кыргыттарбыт омуктар суохтара буоллар наһаа буорту буолуохтара суох этэ,тоҕо эрэ оннук саныыбын.

0
  • Х.. диибин
    4 декабря  

Ох уж эта анчк.....тийииммэккин быһылаах....таба табачааһынан.....бэһис точкаҕын салан! Чурапча рулиттаах ээ......аар а.......ы

0
  • Х.. диибин
    4 декабря  

Ох уж эта анчк.....тийииммэккин быһылаах....таба табачааһынан.....бэһис точкаҕын салан! Чурапча рулиттаах ээ......аар а.......ы

0
  • Ох_уж_эта_Анна
    4 декабря  

face with tears of joy задела твою больную точку, эрэйдээх, завис в кредитах и нет заработка? От беспомощности меня обзываешь, унижаешь? сах. на это тока способны face with tears of joyface with tears of joyface with tears of joy . Билэр тылгыт тиийиммэт ден от безысходности. Тиийинэн аай лоробун, не зависаю в кредитах, 3-комн. собств. кв.в самом центре города, з/пл. - не жалуюсь white smiling faceи в нашем роду *** не было face with tears of joyface with tears of joyface with tears of joy. Никогда не жаловала мччин слабых, плаксивых. Ытаан аай берэгит ди neutral face харчим тиийбэт, жинкам оннук, улэм сох, марбабын и всякая ***. Вы противны, ей Богу! Уонна обсирайте Анну от того,что вы неудачливы. Анна в достатке и над вами угорает

0
  • Ох_уж_эта_Анна
    4 декабря  

понял Х чрп?face with tears of joyface with tears of joyface with tears of joyомуктаргын мяшкаларын салан face with tears of joywinking faceface with tears of joy каков привет, таков ответ!

0
  • 8
    5 декабря  

Именно вот эти слова ох уж анна доказывают, что такими злыми бывают женщины, не счастные в личной жизни!

0
    • Ох_уж_эта_Анна
      5 декабря  

8, не смеши мои тапки. Главное, для меня достаток, а на остальное плевать.Да, я ненавижу слабых муччин, презираю. Вы же все такие беспомощные, кнешно зло берет, от таких слабых мчн, мне не жалко вас. Я могу перешагнуть через вас и пройти мимо

0
  • Я
    5 декабря  

Киһиэхэ главная доруобуйата,төһө да харчылаах киһи рак ыарыыттан куоппат,билиҥҥи олоххо рак наһаа элбээтэ,онон наһаа киһиргэммэккэ саҥата суох сылдьын,ото рактаан иҥин хаалыаххын оччоҕо начаас киһиргээн бүтүөххүт сөп дуо аһыйдар!!!

0
  • ...
    5 декабря  

дьахталлар уопсайынан кыах ба5айдык туттан буту.дьахтар буолан торуур диэн чепуха буолла5а дии ! ! барытыгар эр киьи гоняйданар, дьахтар барытыгар эр киьи бэлэмигэр сылдьар буо! !!!!!!

0
  • Ох_уж_эта_Анна
    5 декабря  

более тупого мчн еще не встречала face with tears of joy. Могет, у вас в деребасии пьяные и безработные муччинки отой Херои? face with tears of joyface with tears of joyface with tears of joy

0
  • KillerInstinct
    5 декабря  

Ох_уж_эта_Анна Чурапча буоларын билиннэ5ин ди

0
  • Ох_уж_эта_Анна
    5 декабря  

ваше время прошло face with tears of joy, бедные домашние твари!face with tears of joyface with tears of joyface with tears of joy. Матриархат к вам на пятки наступает. Я никогда не подчинялась мжч. мне вы бесплатно не нужны

0
  • ....
    5 декабря  

иди *** *** *** ***

0
    • Ох_уж_эта_Анна
      5 декабря  

...., бедный, я и знала, что мужики перевелись, слабак и есть слабак. Спрятался под знаками, Айдиот, не поссы на труселя face with tears of joy

0
      • Ч
        6 декабря  

Ох_уж_эта_Анна, бедная, бедная, мужчиноподобных женщин надо жалеть, это ошибка природы

0
  • .....
    5 декабря  

иди *** *** *** *** *** ***

0
  • ....
    5 декабря  

тахсан ыйынан кэбис короче, эбэтэр бэйэм тиийэммин ыйыа5ым дебил

0
    • Ох_уж_эта_Анна
      5 декабря  

...., , ждЮ сельчанин.
      Того ыйаныахпыный, это слабые муччинки тока ыйана сатыыллар и то смелости не хватает face with tears of joy . Не задыхайся от ненависти, у тебя нервов и здоровья не хватит до Анны добраться face with tears of joy

0
  • KillerInstinct
    5 декабря  

сама ты Матриархат, бабы всегда будут бабами, всегда будут под мужиками лежать! - разве не так?

0
  • Ох_уж_эта_Анна
    5 декабря  

обкакался? иди подмойсяface with tears of joy ненавижу муччин трусливых исподтишка лорон уогэр собачонкалары. Женщины в скором времени займут высокие посты. Ой, как над вами попляшемface with tears of joyface with tears of joyface with tears of joy.

0
  • ......
    5 декабря  

короче дьахтар эр киьитэ суох тугу да сатаабат!!!!ол бу ьээкэй алдьанна5ына балык курдук корон баран олоро5ут буоface with tears of joyface with tears of joyface with tears of joyface with tears of joyface with tears of joy

0
  • .
    6 декабря  

Очередная свихнулась от злости на самого себя, что жизнь не удалась.

0
  • Она на краю
    6 декабря  

Более не пишите здесь комменты, возможно она в натуре решила повесится

0
    • Ох_уж_эта_Анна
      6 декабря  

Она на краю, я может заплачу, когда ты решишься на подобное neutral face от зависти face with tears of joyАнна живучая, не имеет долгов, крепкая и мужественная. Всегда найдет выход из положения white smiling face, в отличие от слабых муччин face with tears of joyface with tears of joyface with tears of joy

0
  • Ох_уж_эта_Анна
    6 декабря  

саха муччинкалар бла3. Анна не собирается повеситься из-за каких-то сахЕ муччин white smiling face. тут нет настоящих мужиков. Бабье white smiling face

0
    • Чемодан 2
      8 декабря  

Ох_уж_эта_Анна, эн уопсайынан сирэйгин хараххын коржор эрэ. Сап саха буолан баран гони гына олоро5ун. Хата хаччыктарга киргизтэргэ сытан биэрэ сылдьаахтыыгын бьлх. Саха уолаттара эн диэки корботторо да буолуо. Ити хаастаах акаары курдук бэйэ5ин рекламалыгын. Кароч тубата суох дьахтаргын бьлх

1
  • Дед
    7 декабря  

Тахсан хааргытын курдьун!

0
  • Vasiliy
    8 декабря  

Ох_уж_эта_Анна, хайдах эрэ сыыһатык толуйдуур кэрэ аҥар быһыылааххын! Оннук мөлтөх эп киһилиин элбэхтэ алтыспыт буолаҥҥын манна кыһыл тылгынан халлааны таһыйа олороҕун. Дэриэбинэлэр диэн үөҕэҕин. Хата дэриэбинэттэн аһаан-сиэн олороруҥ буолаарай?! Куорат киһитэ улаханы тугу билиэххиний? Өйүҥ-мэйииҥ толкуйдуура чараас буолла5а. Дэриэбинэ5э улааппыт дьон толору дьолу билэллэр диэтэхпинэ миигин кытары элбэх киһи сөпсөһөрө буолуо. Мин холобура дэриэинэ5э төрөөбүппүнэн киэҥ туттабын. Дэриэбинэ дьонун курдук олоххо элбэҕи сатыырыҥ, кытаанах майгыҥ суоҕа өтө көстөр. Кыратык тылгын туттунуо этиҥ. Сотору кэминэн дэриэбинэҕэ көһө сатыыргын көрөр кэм тосхойуоҕа. Бэлэмнэнэ сырыт. Дэриэбинэҕэ төрөөбөтөххүттэн, улааппатаххыттан толору дьолломмотох курдук сананан кэбис! Хата куорат эҥэрдэр эн этэргэр диэри "нытиктар" буолуо. Дэрибэинэҕэ кыахтаах, үрдүк дуоһунаска сылдьааччылар, боростуой да үлэһиттэр бары бааллар. Бары дэриэбинэҕэ улаатаннар. Илии-атах үлэтигэр сыстаҕас, сатабыллаах дьоннор. Ону өйдөө! Куораттарыҥ дьээдьэлэрин барыбытыгар сыбаама! Этэҥҥэ сырыт!

1
  • н
    11 декабря  

эс дэриэбинэлэр ынырык арыгыьыккыт батта, саамай арыгыьыттар дэриэбинэлэр ди, сымыйаннан ыппыраас уппучугэй дьон курдук сурунуман. арыгылыы арыгылыы игин араас буола5ыт! !!!!!

0
  • Н2
    12 декабря  

Ох уж анка аны саьан сиэрэйинэн киирэр буолбут бта.

0
  • Vasiliy
    13 декабря  

Һуу дьэ бу хайдах буолбут дьоҥҥутуй?! Ол баҕар эккирэтэ сылдьан арыгыһыттары эрэ була сырыттаххыт дии. Ол иһин оннук санаалааххыт. Инники сурукпар арыгы туһунан кыбыппатаҕым. Тоҕо барыбытын биир халыыпка уга көрөҕүт? Бары арыгыһыт аатырдахпытый, сүрэ бэрт.

0
Ответ на тему: я поражаюсь от беспомощных муччин, читая комменты
Введите код с картинки*:  Кликните на картинку, чтобы обновить код
grinning face grinning face with smiling eyes face with tears of joy smiling face with open mouth smiling face with open mouth and smiling eyes smiling face with open mouth and cold sweat smiling face with open mouth and tightly-closed eyes smiling face with halo smiling face with horns winking face smiling face with smiling eyes face savouring delicious food relieved face smiling face with heart-shaped eyes smiling face with sunglasses smirking face neutral face expressionless face unamused face face with cold sweat pensive face confused face confounded face kissing face face throwing a kiss kissing face with smiling eyes kissing face with closed eyes face with stuck-out tongue face with stuck-out tongue and winking eye face with stuck-out tongue and tightly-closed eyes disappointed face angry face pouting face crying face persevering face face with look of triumph disappointed but relieved face frowning face with open mouth anguished face fearful face weary face sleepy face tired face grimacing face loudly crying face face with open mouth face with open mouth and cold sweat face screaming in fear astonished face flushed face sleeping face dizzy face face without mouth face with medical mask face with no good gesture face with ok gesture person bowing deeply person with folded hands raised fist raised hand victory hand white up pointing index fisted hand sign waving hand sign ok hand sign thumbs up sign thumbs down sign clapping hands sign open hands sign flexed biceps

Предложения и замечания