Арыгыбын эмтэтиэм этэ. Иэдээн буолаары гынна. Наахараҕа ким баар этэй
Эр Соҕотох  -  7 июля 10:50   2655
Азартнай оонньууларынан үлүһүйэбин ан туран...
Уонна бу, санаабын нууччалыы суруйдум, түргэнник буоллун диэн... баалаамаҥ дуу... махтал.

Пиво уже не берет, даже водка не берет, пью много и долго. Нет людей, с кем можно было бы пофилосовствовать, поговорить по душам, все какие то деревянные, прямолинейные, ни порассуждать, ни помечтать, ни планировать, ни довериться...

Алкоголь уже не доставляет.радости, но я все равно пью, пью много и отчаянно.
Работы лишился, друзей нет, с родней расстался уже давно... из за пьянок, они наверно вздохнули с облегчением, когда я ушел, навсегда...

Я будучи школьником уже.пил, пил так, что не каждый взрослый мог равняться... приходилось тащить.потом этих взрослых по домам... сейчас мне 30.. ни работы, ни квартиры, ни машины, зато кредитов на пару лямов и неисчислимое количество займов...

Через каждые пару дней хочется выпить. Пить... пиво с коньяком, водка с пивом, крепкое пиво, много водки... иногда засыпаю, а зачастую ухожу из дома, на пару суток как минимум...

Спасибо жене моей... держится пока... но я понимаю, и чувствую, что ей очень.тяжко и стыдно за меня... я спиногрыз и живая проблема для всех... не хочу пить... но выпью через неделю... буду пить...

Вот, думаю, кодироваться и параллельно мысли, надо бы напоследок как следует ужраться в хлам... и еще когда думаю о кодировании, не могу себе представить как я буду жить без выпивки, неужели я больше никогда не смогу пить... тоска...

Надо нажраться, сильно... чтоб появилось отвращение и отравление... тогда наверно и решусь на кодировку
Ответов 43 Написать ответ
  • Хампик
    7 июля  

Пака будут сабутыльники будет и вуодка пива каньяк итд, если нажрешься патуом будеш апахмеляться и по новой запой :-ь а твая жена не железная уйдёт, а ты станеш бамжом будешь шляться по городу и выпрашивать деньги:-ь

0
  • Дело не в собутыльниках
    7 июля  

Это скорее я спаиваю народ, а не меня. Соҕотоҕун арыгылыырбын өссө ордоробун

0
    • Алена
      7 июля  

Дело не в собутыльниках, хайдах оннук ама кэргэнннин аһыммаккын да бу??? Мин эмиэ кэргэним иһээччи. Хас да хонукка сүтээччи аргылыы барарыгар. Мин тулуйан олорбутум. Ытыы2 көрдөһөрүм,иһим баһаалыста диэн,оҕорор тустарыгар да диэн, суох истибэтэҕэ. Наар аргытын айдаана буолааччы. Дьаабы. Биирдэ кэлэр олоххун харыстаа, кэргэҥҥин аһын,иһимэ.

0
    • Хампик
      7 июля  

Дело не в собутыльниках, заядлый алкагуолик:-ь

0
      • ох_уж_эта_анна
        8 июля  

Хампик, дьону сэнээбиккиттэн бэйэн кэьэйиэн!!! Вспомнишь мои слова!!! Тылгын быктарбытын , лишишься его!

0
        • Хампик
          8 июля  

ох_уж_эта_анна, ох_уж_эта_анна, ити кырыыьын бэйэҕэр тиийиэ дура, туожемне защитница алкашей, назвала вещи сваими именами неуважаю пьющих в запое:-ь

0
  • Натали
    8 июля  

Бэйэн волялаах буоллаххына тохтуон.Или кодируйси гын.Мин кэргэним уонтан тахса сыл иьэн баран бу быйыл биир сылга кодируйсы гынна.Бэйэтэ без перерыва иьэр этэ,пиво,водка.Билигин олох атын киьи.

0
  • мелодиядождя
    8 июля  

Хааҥҥын иин ырастат. Молодой эбикин дии, ойдон наа.

0
  • тарзан70
    9 июля  

Слабак, силы воли нет эбит, портянка так и сдохнешь. Иhэн биэр оссо.

0
  • читать_лень
    9 июля  

дьэ ыарахан ситуация5а киирбиккин эбит...
    будущайгар - кэргэннин, о5олоргун, дьиэ-уот, массыына. нормальнай сырдык оло5у керуеххун ба5арар буоллаххына эмтэнэн кэбис. тел. номерын уларыт. аргылыыр кучуйар уолаттары игнордаа. кэргэннин шыллаа да шыллаа, таптыырын туьунан санатаргын умнума. уонна сана позалары игин уерэт хата. мин онон аралдьыйабын. ))) уонна киэьээ аайы кэргэннэр демонстрируйдаа. Дьоллоох доруобай буол!

0
    • тоже алкаш
      10 июля  

Алкоголизм это болезнь. Вы больной человек.

Если ты дошел до настоящего алкоголизма, то сила воли уже не канает. Это как безумия, одержимость. Такими мы стали в силу своих внутренних дефектов. Алкоголизм это верхушка айсберга, наших внутренних проблем, души. Никакая сила воли не поможет. Нам может помочь только внутренне менять себя. И это на всю жизнь.

0
  • Алкавант бывший
    10 июля  

Бырахан баран иккистээн иһэр табыллыбат. Арыгыһыт киһи нервнай системата алдьанар, өөр испэт кэмигэр үчүгэй буолбут курдук буолар. Онтон биир капля водки барытын сотон кэбиһэр, төттөрү иһээччи буолар. Алкоголизм болезнь нервной системы в первую очередь. Онон кытаанах санаа ылан эмтэнэр ордук, уонна до конца жизни иһиэмиэххэ нада.

0
  • Алконафт
    10 июля  

Аргы атыылыыр магазинтан эбии налог туттуннар фонда игин куттук. Курорка сынньата эмтии ыытыа этилэр буо. Депутаттар олох тугу да улэлэбэтэр

0
  • Ооҕуй Оҕус
    11 июля  

Мин эмиэ запойдуур этим икки ый иҥин.
    Чугас дьоҥҥун санаа,кэргэҥҥин,оҕолоргун. Мин эмтэммэккэ эрэ санаам күүһүнэн испэккэ сылдьабын.Уже 1,5 сыл буолла.Ол иннигэр абыраҕы санаабытынан уһуктааччыбын.Билигин санаан да көрбөппүн.Запойник быраҕар буоллаҕына бырааһынньыкка да амсайыа суохтаах.Ээ чэ биир үрүүмкэттэн туох буолуллуой бырааһынньыкка диирэ сымыйа. Бырахтаххына вообще иһимэ! Чэ кытаат! Санааҕын күүскэ хомунан ити астан аккаастан!

0
    • Оннук!
      12 августа  

Ооҕуй Оҕус, киһи санаабатаҕына кыһаллыбат! Иһиэх санаа үөскээтэҕинэ тутатына кыйдыахха наада , искэр тута сырыттаххына син биир төлө бараҕын! Саныы сырыттаххына ханнык да сила воли туһалаабат!

0
  • ийэ28
    11 июля  

Зачем пить если можно не пить?

0
  • Эр Соҕотох
    11 июля  

Бу суруйбутум кэннэ, иһэ.иликпин.
    Сарсын кэһии кэлиэ, ону кэтэһэ сылдьабын.
    Хайдах курдук иһэрбин саныы саныы иһим кычыкаланар.
    Онтон эмиэ тохтуом, онтон эмиэ хаһан иһэрим буолла...

0
  • Знающий
    11 июля  

Бу куускэ иьэ сылдьыбыт дьон чахчы сэпкэ этэллэр ,алкоголизм— это навсегда!!!уйэбит тухары испэтэхпитинэ эрэ киьи буолар кыахтаахпыт.Сибилигин тал- олох эбэтэр хомолтолоох тумук.

0
  • Кусчут
    12 июля  

Прпротен - 100 и сила воли.

0
  • xatylyny
    8 августа  

Обратитесь в клинику Надежда ,2700, тягу сразу снимает

0
  • Onnukmannik
    8 августа  

если надумаешь ехать в нахару. Будь по осторожней. У меня знакомый скончался в том году. Он там зкодировался на 3 года на второй год бухнул и через месяц умер. Врачи толком ничего не сказали.

0
  • зож
    8 августа  

силой воли бырагарын сатаммат дуо?

0
  • Squirtl
    8 августа  

Наахараҕа эмтэммитим, икки сыл буолла испэтэҕим. Дьэ апаснай эмчит дьиэм иһин барытын кэпсээбитэ. А так кэмсиммэппин онно эмтэммиппин

1
  • уол
    8 августа  

Маҥнайгы итирээһиним 8 кылааска үөрэнэ сырыттахпына,куорат уолаттарын кытта биирдии портвейн ылбыппыт уонна,дьиэ анныгар киирэн испиппит.Маҥнай утаа күлсүү- салсыы этибит.Кэлин тугу да өйдөөбөппүн,бөхтөр массыыналарыгар хотуолуурбун эрэ онон- манан өйдүүбүн.Ааппын,төрөөбүт сылбын,дьиэм аадырыһын билбэт буолуохпар диэри кэһэйбит этим.Дьиэбэр аҕалан төрөппүттэрбэр туттарбыттара,дьонум соһуйуу бөҕөтүн соһуйбуттара.

0
  • girkoff
    8 августа  

Дьахтар суруйбут.

Арыгыhыт маннык суруйбат. Өссө нуучалыы буола-буола.

Арыгыhыттар тустарынан тема таhаараары.

Албын сурук.

0
  • уол
    8 августа  

Аҕабыттан күүскэ мөҕүллүбүтүм,ийэм аһынан көмүскэспитэ,аҕам хаһан да арыгы испэт этэ.Мин акаары аҕабар сутурукпунан киирбитим..Айдаан куйдаан быыһыгар аҕам быһаҕынан тирээбитин кэннэ,ийэм ытыы соҥуу олордоҕуна биирдэ эрэ өйдөммүтүм.Билигин да ол быһылаантан кыбыстабын.

0
  • уол
    8 августа  

Арыгы иһэн баран убайбын кытта охсуспутум.Кини холуочук этэ,мин аармыйаттан кэлэ сылдьабын.Миигин олох абааһы көрөр этэ,наар үүрэн тахсара.

0
  • уол
    8 августа  

Бар да бар диир,биһигини кытта олорума диир.

0
  • уол
    8 августа  

Хайыахпыный?Убайбын кытта охсустум уонна кыайтардым.Сүгэннэн охсуспуппут.Киниэхэ сүгэлээҕэ уонна миэхэ.Кыһын буолан буолуо хата халамыр этэ бааһым.

0
  • SMaxSo
    8 августа  

В тебе сидит демон, он ненасытен...

Скоро в твоей жизни все сгорит, а сам ты будешь жить долго, станешь импотентом, если уже не стал, инвалидом всех групп, а свою жену под конец убьешь, короче СҮӨҺҮ эбиккин. Аргыгын сарсын бырахпатаххына бырахтарыан. Сарсыҥҥы күн тулуйдаххына, хаһан да иһиэн суоҕа, уонна олоҕун оҥкула көнүө.

0
  • уол
    8 августа  

Охсуһан бүтэн баран,убайыбын куустум.Оннук балай эмэ сырыттыбыт.Убайым тулуйбата быһыылаах,эттэ.төбөҥ аҥара суох диэн.Көрбүппүт сүгэ икки аҥыы киирбит оройбор, биир өттө сыппыт эбит..Дьалкык игин өйдөөбөтүм,тоҕо эрэ сиэх санаам киирдэ уонна сиэн бардым,хата убайым тохтотто, өйгүн барытын сиэмэ диэтэ.

0
  • 555
    8 августа  

Мин убайым Нахара5а эмтэнэн баран олоохтообутэ эмиэ дьиэтин уотун барытын кэпсээн биэрбитэ этэ...Онон бэйэн Бил бэйэн доруобуйан бэйэн оло5ун...Син биир иьэбин диир буоллаххына сылдьа5ын буо дальше...олох кыайан бырахпат буоллаххына эмтэт...аан бастаан ыраастан системанан онтон дьэ Надежда бара5ын...а хотя киьи ойо санаата бэйэтин мэйиитигэр ойугэр баар сила воли...испэппин диэтин да сох испэккин...киьи доруобуйата кэбирэх ... ыалдьан инсуллаан хааллаххына кому ты нужен???ону ойдоо...

0
    • уол
      8 августа  

555, Махталитет!Мин мэйим аҥарын тэриэлкэҕэ куппуттарын сиэбитим,итирик эрдэхпинэ.Хата аттыбытыгар улахан ойуун баар буолан быыһаабыта.Мэйиибин төттөрү уган баран хаппахтаабыта.

0
  • Ымыычаан
    10 августа  

Аргытын быра5ан баран пиво иьэр боллагына водка ботах ди дии. Ол хайдах буолуой?

0
  • Ымыычаан
    10 августа  

Аргытын быра5ан баран пиво иьэр боллагына водка ботах ди дии. Ол хайдах буолуой?

0
  • КиллерИнстинкт
    10 августа  

ВОТ ПОТЕРЯЕШЬ СВОЁ 3ДОРОВЬЕ - ТАМ ТОКА ПЕРЕСТАНЕШЬ ПИТЬ

ПО ДРУГОМУ НИКАК - ТЫ ЩАС ПОКА МОЛОД, 3ДОРОВЬЕ ПОКА ТЕРПИТ - НО И ОНО НЕ БЕСКОНЕЧНО!!!

0
  • Кия
    10 августа  

Мин кэргэним 3сылга кодировкалатан баран 10 сылы быьа тулуйан испэтэ5э. Дьэ онтон кыраттан са5алаан баран испитэ 7 сылыгар барда. Онон ити эмтэнэн баран истэхтэринэ тугу испэтэхтэрин дэлби иьэн ситиьэллэр, олох утаппыттыы дьаабыланаллар. Кини Наахарага буотах манна наркологияга эмтэнэ сылдьыбыта. Субэлиэм этэ авторга кодировка диэн куьаган, сахалыы эмтэнэр ордук туьалаах

0
  • anna310
    anna310
    анна
    12 августа  

Сколько тут заядлых алкоголиков! Я вас ненавижу

1
  • anna310
    anna310
    анна
    12 августа  

Сибиинньэлэр

1
  • Дашенька25
    12 августа  

Эрэйдээх киһи эбиккин, ойоххун эрэйдээн...

Главное өйдөөбүккүн быһылаах ди, тохтуохха диэн....

НО.....кодирование кэнниттэн еще больше и свински захочется.....

А так эмчиттэр тоже не волшебники.....

ВСЕ в твоих руках....пожалей жену....

1
  • Я
    12 августа  

Мин табаарыһым арыгытын 35 бырахпыта, эн билигин да оҕо эбиккин көнөр шанс баар эбит,кытаат абааһы аһын быраҕан кэбис,бэйэн абыраныан .Эбэтэр доруобуйан хаһан эмит симбиир бырахтарыа.

0
  • Аар хаан
    13 августа  

Ити Дашенька25 сепке эппит. Кодировка кэннэ хуже иhэ5ин. Сахалыы кэннэ атаххын тэнниэххин сеп. НЬЫЫКАН КЫРДЬА5АС ол иhин кэлин эмтээбэт vhv. Бэйэн бырах. КVVhVH БААР!

0
  • Ива
    14 августа  

Хааннын балыасага ыраастатан бараннын, покровскай диэки центры хасан эрэ тэлэбиизэргэ кэпсээбиттэрэ,психолог улэлэсэр,ыарысахтар тула олороннор санааларын атастасаллар.Соготох бырагарын ыарахан буолуо,ол гынан баран абагам 50 саасыгар бырахпыта,Чашкин комолоспутэ,хотя уолун олорбуттэригэр кылгастык исэ сылдьыбыта,онтон эмиэ бырахпыта,70 диэри испэтэгэ,онтон бараахтаабыта.
    Таайым хара сордоох ,Эдьиийгэ бара сылдьыбыта да арыгыга насаа ылларан били горячкалыар диэри исэрэ улэлээбит манньатыгар наар арыгы уунаннар оннук буолбута,олох испэт этэ уорэгин бутэрэн кэлэригэр,красавец.Онтон эмчит сэрэппит ахан усу да исэн кээсэн анаар отто хамнаабат буолта,онтон олбутэ.Зато биир аймахпыт киниэхэгэ эмтэнэн испэтэгэ уонтан тахса сыл буолла,кыра тойон буолта,эмиэ дьиэтин кэпсээбит этэ.Соседпыт уол биир сылга диэн эмтэттэрэн баран,сыл кэннэ эмиэ испитэ,сыла аасан,сылдьар,доруобай.

0
Ответ на тему: Арыгыбын эмтэтиэм этэ. Иэдээн буолаары гынна. Наахараҕа ким баар этэй
Введите код с картинки*:  Кликните на картинку, чтобы обновить код
grinning face grinning face with smiling eyes face with tears of joy smiling face with open mouth smiling face with open mouth and smiling eyes smiling face with open mouth and cold sweat smiling face with open mouth and tightly-closed eyes smiling face with halo smiling face with horns winking face smiling face with smiling eyes face savouring delicious food relieved face smiling face with heart-shaped eyes smiling face with sunglasses smirking face neutral face expressionless face unamused face face with cold sweat pensive face confused face confounded face kissing face face throwing a kiss kissing face with smiling eyes kissing face with closed eyes face with stuck-out tongue face with stuck-out tongue and winking eye face with stuck-out tongue and tightly-closed eyes disappointed face angry face pouting face crying face persevering face face with look of triumph disappointed but relieved face frowning face with open mouth anguished face fearful face weary face sleepy face tired face grimacing face loudly crying face face with open mouth face with open mouth and cold sweat face screaming in fear astonished face flushed face sleeping face dizzy face face without mouth face with medical mask face with no good gesture face with ok gesture person bowing deeply person with folded hands raised fist raised hand victory hand white up pointing index fisted hand sign waving hand sign ok hand sign thumbs up sign thumbs down sign clapping hands sign open hands sign flexed biceps

Предложения и замечания