Булун районун саамай кыраьыабай деревнята ханныгый суруйун эрэ
жду ответов  -    4227
Природата, урэхтэрэ, и т д
Ответов 108 Написать ответ
  • Дойдунский
    13 февраля 2013  

Арааһа Хара -УУлаах буолуо дии саныыбын. Как ни как, южное побережье МЛ

0
    • Сахачан
      13 февраля 2013  

Хара Уулаах Найба

диибин

0
      • ~Angel~
        13 февраля 2013  

Борогон

летом там красота неописуемая,везде лес зеленый,цветы,земляникой пахнет,коровы,лошади пасутся в лугах.Осенью природа одевается во все золотое,люди рыбачат.Грибы,ягоды ммммммм белиссимо!***

0
  • Доброжелатель
    14 февраля 2013  

отзыв

Ну и Кюсюр ничем не хуже. Там тоже и лес, и речки. Красиво!!!!! Добро пожаловать.

0
    • не важно
      7 февраля 2014  

не важно

да хуже хуже.вот только у вас ни где можно ходить нормально помойки многовато .ФУУУ!!Аж не стыдно.ПОЗОР!!еще тут хвалите,сперва за помойками своими приберитесь пожалуйста))

0
  • эрэл
    18 февраля 2013  

сиктях

сиктэх это рай

1
  • bromgeksin
    18 февраля 2013  

Таймылыр

Тундра, река, лес, и море 4 в 1

0
    • Булун
      18 февраля 2013  

Мин саныахпар

Кюсюр, Таймылыр! Сиктях это типо участок же! Маленький поселок!

0
      • Мари
        22 февраля 2013  

Самая красивая деревня

Борогон! Я сама не из Булуна, но я была во всех селах Булунского района, мне понравился Борогон. Там действительно красивая природа, коровы, лошади, и люди работящие, с 5 утра работают. Короче как Южные села.

0
      • джанго
        29 марта 2013  

сиктях-это поселок, а не типа участок

Вы сначала съездите туда,потом убедитесь сами. Сиктях - это обычный поселок, хоть и далековат от центра Булунского района п.Тикси. Зато туда каждое лето теплоход ездит. Так что не надо таких высказываний, что типа это участок!!!

0
        • лев
          5 июля 2014  

сиктях

Сиктях это красота а не участок а в кусюре ваще школа згорела а в сиктяхе площадка есть больница даже лагерь солнышко

0
        • Сиктяххский
          31 августа 2017  

джанго, оннук оннук

0
      • мин
        30 марта 2013  

кюсюр

бутун эрэ баьаалыста кюсюр бащэ улахан боьуолэк ээ. А не учаасток пффф, сыдьан корботох аата.

0
        • джанго
          31 марта 2013  

кюсюр туьунан туох да диэбэтим

сиктях участок диэбиттэрин эппиэттээтим! не нравятся мне такие высказывания на счет нашего поселк

0
          • Булун
            2 апреля 2013  

Джанго

Если не нравится мое мнение тогда не высказывай, я знаю что тем теплоход ездит каждое лето, но это незначит что это поселок! Это же тупо участок

0
            • джанго
              3 апреля 2013  

Булун

эн ваще ахаарыгын ду турусуга суох сыдьаан ду? поселка от участка не можешь отличить, не показывай тут свою неграмотность,и не надо сидеть и обсирать другие поселки!!!

0
          • ункунк
            31 октября 2013  

4444

вы

0
      • Сиктяхская=)
        13 декабря 2013  

Участок боттах!!!(-___-)

0
    • Юнкябил
      6 июня 2013  

Таймылыр

Прямо в точку, +5.

0
    • уол
      1 февраля 2014  

не важно

сикээх)))

0
    • Нам
      27 мая 2014  

Таймылыыр

сопко этэ5ин;) ;)

0
    • Нам
      27 мая 2014  

Таймылыыр

сопко этэ5ин 4 в1 :) :) :)

0
  • Ангел*
    22 февраля 2013  

Сиктях

Там очень красиво*

1
  • громон
    22 марта 2013  

а мне кажется, что все наши поселки, селения индивидуально красивы по своему.

хоть я и Кюсюрский. по бывал во всех наших поселках и только это понял... а тут сейчас происходит то что русские говорят "каждый кулик хвалит своё болото" )))

0
  • Сиктях шоу
    29 марта 2013  

Булун ты в Сиктяхе был ваще? это поселок же такой как и быкок и борогон..***

Туспа да государство диэххэ сэп вааще п.о.х.у.ю. эн суруйаргар. Как тебя звать? и откуда ты ваще сам?

0
    • парень
      31 марта 2013  

всем

опять спорите? обижаетесь на каждое мнение?какого *** тогда создаете такой топ? по моему везде дыра. хотя я местный.

0
      • джанго
        31 марта 2013  

парень

а ты с какой деревни? слабо сказать свое имя раз так нелестно обзываешь свой поселок "дырой"

0
    • Булун
      2 апреля 2013  

Сиктях шоуга

Сиктяхка сылдьыбытым ону тох диэхкин ба5ара5ын?! Мин ааппыт, хантан сылдьарбын билэн да абыраныан суо5а нокуо! Эн бэйэн кимниний ааткын этиий!

0
  • шоу
    3 апреля 2013  

х.у.л.и сылдьан баран инник санартыы олоро5ун? ким эрэ ата5астаата ини ол иьин инник санара5ын болла

Таймылыыргын быьылаах ди, угадал да?Охотоин Артургун да эн, или ханнык эрэ чу8чэ суруйа олорор ду? этиий ааткын

0
    • Эбэнки уола
      3 апреля 2013  

Этиьин бэйэ бэ5итин кытта)))

Торообут сиргитин кыраьыабай деминэ5ит дьоннор,ким ити вопрос берэрий?сурукутун аа5ан быарын тарбана сытара буолуо эьиги кыра о5о курдук акаарылартан!

0
      • Эбэнки уола
        3 апреля 2013  

Ол эрэн мин дойдум муора берэгэр турар найбам дойдулартаа5ар кыраьыабай ол баар пейзаж!

0
      • джанго
        4 апреля 2013  

эбэнки уола

кыдьык дааны,тугу эмиэ тупой баайы вопроска эпиэтти олордохпун,торообут дервнябытын учугэй диэмнэбит?

0
    • Землячка
      4 апреля 2013  

Киhи кулуох! кыра о5олор курдук.

Бэйэн дойдугун комускэhэрин эмиэ соп. Мин бэйэм уруккута Сиктяхпын, кырасыабай да дойду! Бэйэтинэн дачный поселок. Дьоно да бары биир семья курдук.

0
  • skaya
    5 апреля 2013  

Кюсюр- очень классный поселок,и люди в нем самые доброжелательные) И вообще,каждый выбирает свое.

И самый перспективный поселок в Булунском районе.Открыли новый спортзал,строится новая двухэтажная каменная школа.

0
  • :)
    6 апреля 2013  

ну вы даете!

каждое место по своему прекрасна,по своему загадочна,а вы тут с одного улуса и спорите где хорошо,где плохо((сразу видно не сплоченные вы((

0
  • Эвенк
    8 апреля 2013  

Таймылыр бола саамай кыраьыабай уонна баай боhуолэк!айыл5атын фоткаларын кордохо саната сох бараайа5ыт!

0
    • уол
      29 апреля 2013  

эвенк

таймалыыр самай баай дуо? Туох баайа баарый ? Ол мин билэрбинэн продукта5ыт бутэн хаалар у4у *** *** гына5ын

0
      • эдьиий
        29 апреля 2013  

о5олоор кэбис этиьимэн

Булун улууьа кырдьык баай айыл5алаах,кэрэ-мааны дойду,тапталлаах булунмут сайдарын туьугар бииргэ буолуо5ун,биир эмэ булкууру таьаарар киьини истимэн,булун дьоно барахсан майгыларынан да эйэ5эстэрэ,элэккэйдэрэ ,утуолэрэ дэлэ5э да ыалдтытымсахтарынан,уорунньэннэринэн айыл5а о5олоро буолан аатырыахтарын аатыраллар,эьиги эмиэ хоту дойду маанылаах о5олоро буола5ыт,ону умнуман

0
      • Юнкябил
        6 июня 2013  

Уол

Эс, хата быйылгы блокада кэмигэр саамай тот таймылыырдар курдук этибит дии.

0
  • Кюсюрский
    30 апреля 2013  

На Быкове самые красивые девушки

0
  • Омолойская
    5 июня 2013  

БОРОГОН!

Саамай кыраЬыабай поселок БОРОГОН. А5ынным ахан!Только там живут Люди с Большой Буквы!

0
  • Sandalas
    6 июня 2013  

Булуннар,бары бииргэ буолуо5ун!

Ама ким төрөөбут бөһүөлэгин таптаабат буолуо5ай.?! Атын бөһүөлэктэри
    түһэрэ сатаабакка, этиһиини тарпакка, дойдугут ураты кэрэ айыл5атын, кэрэ миэстэлэрин, дьонун- сэргэтин туһунан суруйун ээ.

0
  • егор
    6 июня 2013  

в деревнях отстой

в тикси лучше. нравиться туманная погода и все такое короче ice.

0
  • борогонская
    2 ноября 2013  

Тиксинцы,кюсюрцы,найбинцы,таймылырцы все сюда. Сиктяхских не приглашаем,шучу

Билигин бары Боро5онно кэлин.Стоит длинная осень.Вааще красиво!Можно классно отдохнуть. Пикниктыы бардыыыыыыыыыым.

0
  • Роня
    16 ноября 2013  

Булун улууhун айыл5ата саамай саамай кэрэ айыл5а буолар!!!

Онно сылдьыбыт эрэ киhи билэр. Айыл5ата кэрэ да кэрэ. Аны балыга минньигэhэ, сирин баайа.булта элбэ5э. Вообще красота. Сайын аайы туристар кэлэллэр, астынан а5ай бараллар. Куhуурдэр туристарга анаан концерт кордороллор.

0
  • ???
    18 ноября 2013  

Булун улууhа

Ханнык ба5ар киhи, бэйэтин т8р88бYт сирин ордорор.Мин Сиктээхпин олус да кYYcкэ таптыыбын,ахтабын.М8ккyhyмэн Булун улууhун барыта кырасыабаай.Мин Сотору Сиктээхпэр тиийиэм.

0
  • Эвенкийка
    30 ноября 2013  

Сиктях дибин мин))))))))))

Сиктяхпын барахсаны дэлби агынным))))

0
  • фошник
    2 января 2014  

оооо

ахах!!! не смешите! читать противно!!! все из одного улуса и так обсираете друг друга! это же *** какой-то!! вы так и помрете! все поубиваете сами себя! мдааа!! я сама из булунского улуса! даже ехать домой противно! фу позор вам земляки!!! фу фу фу!!!!! людиии!!! каждая деревня красива по своему для каждого! *** короче не слов.... фу еще раз! позор!

0
  • нам
    2 января 2014  

дьиэ

нам хамагаттатыгар газтаах учаастактаах дьиэ атыыланар бил тел 89244619901

0
  • КЫЦ
    12 января 2014  

кыц

мин вааще СИКТЯХ диибин))

0
  • мисс
    12 января 2014  

)))

ДААА!!это ваще тема,я тоже за Сиктях))Это РАЙ))

0
  • Ханийя
    14 января 2014  

БОРО5ОН. Уьулуччу ордук

Олус диэн нарын айыл5алаах, ып-ыраас таас урэхтээх, ардынан кырылас кумахтаах. Сир аьа арааьа барыта уунэр, суеьу мэччийэр алаастардаах, уут-суегэй дэлэйэ, дьоно-
    сэргэтэ эйэ5эьэ, улэьитэ. Салгына ырааьа. Дьиннээх дэриэбинэ.

0
  • Была
    14 января 2014  

Безоговорочно Борогонский наслег

Еще в начале 2000-тысячных была на командировке в Кюсюре, Таймылыре, Найбе, Борогоне и в Быковском. Настоящая деревня, все есть. Но люди там живущие более "пожёстче" чем в других наслегах. Может потому что там в основном якуты, а в других поселках эвены. Они более гостеприимны и щедры. Борогонские, как мне показалось, очень трудолюбивые. А в других поселках этого не заметила. И женщины в Борогонском наслеге красивые.

0
    • ыыы
      16 января 2014  

каждый хвалит свою грязь

0
      • я
        17 января 2014  

Борогон

БОРОГОН кыраьыабай айыл5ата,сирин аьа,салгына, дьоно сэргэтэ.

0
        • мин
          29 января 2014  

фуууууу

фуууу Сиктяхским и фууу Борогонским!!!! эгоисты!!! Пыа , Булун дьонун харахтарыгар пиддес түстүгүт!!! дьаабы дьон эбиккит, барыта кэрэ дьии турдахха иһиги син биир лахсыйа олороҕут биһиэнэ эрэ дьиэн. фууууу, ПОЗОООР СИКТЯХ И БОРОГОН!!!

0
            6 февраля 2014  

Булун кыыҺа

Мы не эгоисты, эн бастаан бэйэҔин билин, тугу иннэ фуууууукалкалыы олороҔун, эн бэйэн бэйэ5ин тҮҺэринэ олоро5ун ди идиот!!!!!!!!! ПАХАЙ_ПАХАЙ

0
  • НАЙБИНСКАЯ
    31 января 2014  

ПАХАЙ СИКТЯХ УЧАСТОК!!!

ТАП ТОСКА ИГИЭЭЭН

0
    • Найк
      1 февраля 2014  

обсирание вы чё земляки упали чтоли!!!

Булуннар болан баран бэйэ бэйэ5итин обосри гына сыдьа5ыт ду да дьаабы дьоннут...

0
      • с якутска
        15 февраля 2014  

короче

вы все булунские *****ологи не позортесь,я не, с вашего улуса,на учитес уважать себя,блин по всей якутии так,деревни,у лусы,город,зашол к вам, девушку хотел спросить,теперь что то перехотелось

0
    • Борогонская
      31 мая 2014  

ПАХАЙ СИКТЯХ УЧАСТОК!!!

Ханна корбуккунуй Сиктях тоскатын, кор да маны. Сиктях айыл5атынан ба5ас учугэй дойду, орус урдугэр турар, куhа5ана диэн кумаара. Мин Боро5онум курдук айыл5алаах, кыратык со5уруу турар. Ол гынан баран ынах игин ииттиэхтэрэ этэ буолла5а.

0
  • аноним
    16 февраля 2014  

Самое красивое село Булунском улусе

Борогон-Намы саамай кыраьыабай боьуолэх Омолой диэн саамай нарын ыраас урэхтээх

0
  • булчут
    18 февраля 2014  

булт

бултуурга самай учугэй таймылыыр,дьоно сэргэтэ,сымназаза.

0
  • ...
    26 февраля 2014  

Санаан ааһабын

Таймылыр Павлова Саргыны ким билэр 1965сыллаа5ы, Өктөмҥө бииргэ үөрэммиппит, Наташа, Лена ханна баалларый?

0
    • тикси
      16 апреля 2014  

санаан ааьабын

лена ачикасова тиксиигэ олорор.павлова саргы биьиги кэккэбититтэн туораабыта ханнык наташаный

0
    • тикси
      16 апреля 2014  

санаан ааьабын

лена ачик в тикси саргы павлова к сож среди нас нет какая наташа?

0
      • тундровик
        17 апреля 2014  

булунская природа

Привет всем. Я сам из центрального района.Если судить по рассказам,сам не бывал вашем районе.Самый лучший для меня подходить Кюсюр.Особенно летом.Хочу туда летом.А там гостиница есть? туристы где живут, или палатку взять.?

0
        • Намыы кыыьа
          31 мая 2014  

саамай кыраьыабай боьуолэх биллэн турара

Борогон биьи тапталлаах Намыыбыт:)
          Ыраас салгыннаах кыьына бур бур туруору буруолаах турбалар.Сразу биллэр буурга типпэтэ.Хаара ырааьа ыйданалаах туунэ.Саас кэлэрэ кэрэтиэн кунэ уьуна Ыр ыраас хаардаах хайыьардаан дайарга буппэт нэлэмэн сыьыылар.Урдук мыраан сыырдар.Курупаскалар чычаахтар.Саас мутукча сыта дыргыйан.Уйэ анаара олордум да ханна да коро иликпин Намыыга курдук айылга тылларын.Кус хаас котор кэлэрэ.Сайына куйааьа кумаардаах да буоллар.Бадараан диэн суох.Ого сылдьан Томторго пекарьняга килиэп барарбыт аара морошкалаан икки тиит анныгар дьэдьэннээн кунмут бутэрэ.Ып ыраас дьэнкир уулаах Омолой урэхпит.Кумахтаах Арыы тааска сотуолээн..бэйэтэ курорт.Ыьыах,кымыыс,сылгы этэ,тууну ьыьа танцы,волейбол.Онтон от улэтэ.Оттуур бултуур отоннуур учаастоктарбыт кэрэлэрин этэ да барыллыбат,мунура суох кэрэлэр.Ынах фермата Ирэлээх,сылгы фермата Ойуму.Тонмот уруйэ.Сир аьа элбэгэ морошка, дьэдьэн,сугун,тирэх аьа (хаптагас),чиичирэ,кыьыл отон.Уонна мантан ордук кыраьыабай сир баар буолуо дуо!Намыы эрэ хоту дойдуга айылга бары кэрэ корунэ баар боьуолэгэ.Агыннахпын даганы дойдубун Намыыбын:)))

1
        • Намыы кыыьа
          31 мая 2014  

саамай кыраьыабай боьуолэх биллэн турара

Борогон биьи тапталлаах Намыыбыт:)
          Ыраас салгыннаах кыьына бур бур туруору буруолаах турбалар.Сразу биллэр буурга типпэтэ.Хаара ырааьа ыйданалаах туунэ.Саас кэлэрэ кэрэтиэн кунэ уьуна Ыр ыраас хаардаах хайыьардаан дайарга буппэт нэлэмэн сыьыылар.Урдук мыраан сыырдар.Курупаскалар чычаахтар.Саас мутукча сыта дыргыйан.Уйэ анаара олордум да ханна да коро иликпин Намыыга курдук айылга тылларын.Кус хаас котор кэлэрэ.Сайына куйааьа кумаардаах да буоллар.Бадараан диэн суох.Ого сылдьан Томторго пекарьняга килиэп барарбыт аара морошкалаан икки тиит анныгар дьэдьэннээн кунмут бутэрэ.Ып ыраас дьэнкир уулаах Омолой урэхпит.Кумахтаах Арыы тааска сотуолээн..бэйэтэ курорт.Ыьыах,кымыыс,сылгы этэ,тууну ьыьа танцы,волейбол.Онтон от улэтэ.Оттуур бултуур отоннуур учаастоктарбыт кэрэлэрин этэ да барыллыбат,мунура суох кэрэлэр.Ынах фермата Ирэлээх,сылгы фермата Ойуму.Тонмот уруйэ.Сир аьа элбэгэ морошка, дьэдьэн,сугун,тирэх аьа (хаптагас),чиичирэ,кыьыл отон.Уонна мантан ордук кыраьыабай сир баар буолуо дуо!Намыы эрэ хоту дойдуга айылга бары кэрэ корунэ баар боьуолэгэ.Агыннахпын даганы дойдубун Намыыбын:)))

1
  • Борогон уола
    4 июня 2014  

про поселки

какая разница, ханна хайда5ый. Бэйэн дойдугун таптыырын биллэрэ чуолкай. Куһууру. Сиктя5ы,Таймылыры тем более Хара-Улаа5ы куьа5ан диэбэппин. Барыта туспа бэйэтэ кэрэлээх дойдулар. Дьон бэйэтин сирин таптыыра. хайгыыра саамай сөп. Бэйэҕит дойдугутун таптааҥ, харыстааҥ, сайыннарыҥ

0
    • Намыы кыыьа
      5 июня 2014  

топ темата саамай кыраьыабай боьуолэх Булунна

Природата айылгата урэхтэрэ диэн этэ дии.Ол иьин бэйэм боьуолэгим туьунан суруйдагым дии.Тугуй ол какая разница,ханна хайдагый диэн.Топ тематынан суруйуоххун дьэ ити хайгаабыт боьуолэхтэрин тугунан кэрэлэрин.Миигин кытта этиьээри эрэ киирдиг, дуу?Мин ыраах да сиргэ олордорбун дойдум кэрэтин уоруу хайгыы ахта саныы сылдьыам.

1
    • Намыы кыыьа
      5 июня 2014  

топ темата саамай кыраьыабай боьуолэх Булунна

Природата айылгата урэхтэрэ диэн этэ дии.Ол иьин бэйэм боьуолэгим туьунан суруйдагым дии.Тугуй ол какая разница,ханна хайдагый диэн.Топ тематынан суруйуоххун дьэ ити хайгаабыт боьуолэхтэрин тугунан кэрэлэрин.Миигин кытта этиьээри эрэ киирдиг, дуу?Мин ыраах да сиргэ олордорбун дойдум кэрэтин уоруу хайгыы ахта саныы сылдьыам.

0
  • modi13133
    27 июня 2014  

Мне кажется...

красивых деревень так таковых наверно не осталось уже. Но по природе красивые места это с. Найба (Хара-Улаах) и Таймылыыр.

0
    • Гуля
      5 июля 2014  

ответ

Там тундра. Пустота, простор. Но я люблю лес. Значит это Кюсюр. Сиктях участок курдук. Борогон тункэтэх со5ус сир.А так каждый кулик хвалит свое болото.

0
    • Гуля
      5 июля 2014  

ответ

Там тундра. Пустота, простор. Но я люблю лес. Значит это Кюсюр. Сиктях участок курдук. Борогон тункэтэх со5ус сир.А так каждый кулик хвалит свое болото.

0
      • не местный
        22 июля 2014  

таймылыр

вот мое мнение, сам свое время учился в таймылыре сперва было дико сам с южного улуса, пурга тундра и все такое как бы не понравилось, а потом начал присматриватся а ведь действительно красиво р.Оленек,каменистые берега тундра, и контрастные локаторы :-)и главное конечно девушки :-),а кюсюр извините я там был проездом ничего такого не видел, в общем по своему сурово красивый край

0
        • эдьиий 2
          23 июля 2014  

аны боьуолэктэрбит историяларын кэпсэтиэ5ин

Ким хаьан,хайдах торуттээбитин. Холобура боро5ону уус-Алдан дьоно тороппуттэрэ-ууьаппыттара,ол иьин олохторун корунэ атын дойдулуу,характердара несомненно (менталитет) эмиэ дойдулуу. Дьэ эьиги кэпсээн.

0
  • топ-тогурукчээн
    24 июля 2014  

самый лучший край

Насаа куса5аннык суруйбуккут - Таймылыры продуктата суох диэбиккит, Сиктя5ы участок, Тиксини помоя, Борогону камчатка, Найбаны криминал, Кюсюру погорелецтар, Быковы нууччалар! А вопрос-то был - в каком поселке природа красивее! А вы все стали принижать чужие и хвалить свои! Даже если и хвалить - Сиктях поселок маленький, но природа там отменная, красивые пейзажи! Найба - красивые просторы! Борогон - самый красивый небосвод можно увидеть там! Быков Мыс - отдельный остров, там такая красота! Тикси - это вообще поселок городского типа, наверное, все побывали на "Слава Октябрю" - вид оттуда на море самый лучший! Таймылыр - самая красивая и тихая природа, рыба вкусняшка вообще! Сама я не с Булунского улуса, а с Нерюнгри, но мне ваша природа очень понравилась

1
    • волчишка
      24 июля 2014  

топ-тогурукчээну

саамай сопко суруйбуккун. булун улуус бо4уолэктэрэ биир сутурук буолуохтаахпыт

0
  • родина
    25 июля 2014  

местная

Кырдьык! Каждый раз пытаетесь друг друга обосрать. То что где то плохо это от человека зависит. А природа она одна и везде по своему хороша. Мы все с одного улуса. Мы все дети Арктики. Печально и обидно слышать такое от своих земляков. Мы находимся от центра Якутии, и как самый дальний улус мы должны поддерживать друг друга. А вы!!!!!???? Низко((((

0
  • ответчик
    31 июля 2014  

чекуровка

Чекуровка диен участок баар Кюсюрдар балыктыэм участоктара, наьа кыраьыэбай сир. Атын сирге сылдьар курдук буола5ын.

1
    • Саха кыыьа
      3 августа 2014  

Я хочу высказать свое сугубо личное мнение , и это только мое мнение , никому его не навязываю :)

сама я быковская , живу работаю в Тикси , хочу сказать в Тикси и правда погода очень пасмурная , всегда все серо и мрачно , особенно когда приезжаешь с южных краев , очень давит , но со временем привыкаешь . Ну тут ничего не поделаешь , такова наша природа , это же крайний север , и тем более море Лаптевых . Все наши поселки по своему хороши :) в Кюсюре я была , там очень красиво , лес , река , молодежь кусюрская мне нравиться , они очень сплоченные , дружелюбные , и говорят на якутском не искажая истинно якутских слов , в отличие от таймылырских , которые по моему мнению очень искажают слова , приплетают какие то непонятные окончания да и слова в целом , которых вообще не существует , через каждое слово говорить "нокуо Айаа " и тд , меня это очень раздражает , это некрасиво . Ну вот нигде так не разговаривают . но природа у них красивая , не само село , а дальше вверх где Тюмяти и Ункээбил хайалара, очень красиво ! Ну просто Ленские столбы отдыхают , само село и вправду бедноватое , и не смотря на искажение слов люди там хорошие доброжелательные. в Борогоне и Хара Улахе я не была , но знаю прекрасно и доказывать не нужно Борогон самый теплый южный , и природа там красивее :) мин онно баран сынньаныам этэ :) суогэй отон сии сии, ынах саа5ын тэпсэ тэпсэ ;)))) вообщем дериэбинэ дэриэбинэ курдук ) онтон Хара Улаахтар дьиикэй со5устар , уолаттара да кыргыттара да, охсуьан олорсон баран , иэстэьэн баран , биирдэ туоруом диэбит курдук , наьаа бары оннук буолбатахтар эрээри , уксэ оннук . Сииктях диэ :) онно природата олох учугэй , наьаа красыабай , особенно дьоно учугэй дии саныыбын ,) киннэр наьаа сплоченнайдар , кырдьык биир семья курдуктар , уонна хайдах эрэ приятнай баайылар кэпсэтэргэ , онтон хас да уол табаарыстаахпын, thumbs up signуолаттар . Быыкабым барахсан эмиэ почти Тикси курдук природалаах , учугэйэ диэн дьиээ бо5о тутуллан , наьаа красыабай буолбут , уонна дьэ кырдьык киьиргээбэккэ эттэххэ , быкаптар баайдык олороллор , куьагана диэн - лично мин собулээбэппин , сорохтор чисто нууччалы эрэ санараллар , Саха сиригэр олорон киьи син биир сахалыы санарыахтаах :) Мин о5олоннохпуна о5ом сахалы да нууччалыы да санарыа :)

0
      • Таймылырская
        4 августа 2014  

Ответ на личное мнение

Кто где бедно богато живет значения не имеет,по моему,в этом топе не про материальное положение рассказывают ,а про природу родного края

0
      • Таймылырская
        4 августа 2014  

ответ

Саха кыыьа диэн подписьтанан баран,ошибки хас тыл аайы мин керербунэн,арыычча более грамотнай со5ус буолуохха баар эбит,итиччэ урдук ааты инэринэн баран.

0
        • Саха кыыьа
          4 августа 2014  

Чэ чэ Таймылырская наьаа оьургэнимэ , туох баарынан этэбин

уонна саха буоллум да эбэьээт ошибката суох суруйуохтаахпын да ;) дьэ ким билэр

0
          • Таймылырская
            5 августа 2014  

ответ

Грамотность конечно превыше всего,как- никак вся республика читает

0
  • Сиктяххский
    31 августа 2017  

Сиктях буолла5а ди

0
  • Сиктяххский
    31 августа 2017  

Сиктях буолла5а ди

0
  • фыв
    3 сентября 2017  

бу форумна саамай элбэх сииктээхтэр быьылаах)))

0
  • не_видимочка
    13 сентября 2017  

Бывала в Тикси два раза, жила по 2-3 месяца, хорошо что летом попадала, а то было бы вообще жесть. Погода отвратительная, все лето в куртке пуховой ходила, ветер промозглый, пасмурное небо, температура в июле-августе днем +12...+14. Бр-р-р!!! Короче, климат Арктики абсолютно не подходит для жизни человека, недаром народ бежит оттуда. Природа унылая и безжизненная. Я родом из Сунтара, там лето классное, и зимой пурги не бывает :). А лес-то какой!
    image

0
  • Наташа
    1 ноября 2017  

Саамай кыраьыабай дэриэбнэтэ Сииктээх!!!
    То5о эттэххэ онно наьаа учугэй, дьонноро учуой баайылар крч Сииктээх саамай кыраьыабай🤗

0
  • Сиктях
    1 ноября 2017  

Саамай учугэй дэрэбнэ!!!

0
  • Булунская
    2 ноября 2017  

Самый красивый поселок из булунского улуса это Сиктях.Там очень красиво природа ,озера и вообще чистый поселок .А в Кюсюре природа красивое но извините там не очень чисто я там была запах помои .И вообще все поселки красиво по своему кому что нравится.

0
  • Быковская
    3 ноября 2017  

Мне стыдно за вас товарищи. Устроили тут сыр бор!!! Из всего что прочла делаю вывод!!! Из нашего родного Булунского улуса не отписались только Быковские.... мы не должны тут ругаться... мы должны поддерживать друг друга!!! И на такие вопросы как этот, мы не должны тут сидеть и спорить ругаться каждый за свой посёлок!!! мы ГОРДО должны отвечать что самый красивый это БУЛУНСКИЙ УЛУС!!!!!!!

0
  • здравствуйте
    21 декабря 2017  

Эх Вы... ТундраТауны! Что с Вами?!

0
  • Оксана
    5 февраля  

Быков-мыс,очень красивый посёлок,я жила в детстве,хотелось бы узнать что поменялось, построить.Напишите ж

0
  • Охотник
    20 апреля  

Бары Булун улууһун бөһүөлэктэрэ тус-туспа уратылар,айылҕалара да араас.Онон бары үчүгэйдэр.
    Каждый хвалит свое болото диэн өс хоһооно баар

0
    • Сайын
      2 июня  

Боро5он

Саамай учугэй айыл5алаах сир.Хаьаайыстыбаннай нэьилиэгинэн биллэр,
      сылгы,ынах баар сирэ.

0
  • Сиктях
    16 июня  

Сиктяхbeating heartheavy black heart

0
Ответ на тему: Булун районун саамай кыраьыабай деревнята ханныгый суруйун эрэ
Введите код с картинки*:  Кликните на картинку, чтобы обновить код
grinning face grinning face with smiling eyes face with tears of joy smiling face with open mouth smiling face with open mouth and smiling eyes smiling face with open mouth and cold sweat smiling face with open mouth and tightly-closed eyes smiling face with halo smiling face with horns winking face smiling face with smiling eyes face savouring delicious food relieved face smiling face with heart-shaped eyes smiling face with sunglasses smirking face neutral face expressionless face unamused face face with cold sweat pensive face confused face confounded face kissing face face throwing a kiss kissing face with smiling eyes kissing face with closed eyes face with stuck-out tongue face with stuck-out tongue and winking eye face with stuck-out tongue and tightly-closed eyes disappointed face angry face pouting face crying face persevering face face with look of triumph disappointed but relieved face frowning face with open mouth anguished face fearful face weary face sleepy face tired face grimacing face loudly crying face face with open mouth face with open mouth and cold sweat face screaming in fear astonished face flushed face sleeping face dizzy face face without mouth face with medical mask face with no good gesture face with ok gesture person bowing deeply person with folded hands raised fist raised hand victory hand white up pointing index fisted hand sign waving hand sign ok hand sign thumbs up sign thumbs down sign clapping hands sign open hands sign flexed biceps

Предложения и замечания