спартакиада
qqq  -  25 ноября 2012 13:00   908
ханнык команда хаьыс миэстэ буолла?сырдатабыт кыбыстыбаппыт.
Ответов 11 Написать ответ
  • финал
    25 ноября 2012  

    ыпооппр

    Среди школ по футболу первое место верхоянск.финал верх 3-0 батагай.

    0
  • S.W.A.T.
    30 ноября 2012  

    баырта этэннэ ааспыт

    Когох крассава пулевая стрельба5а бастаабыт уьу баарын кэпсээтэ сылдьыбытым =))

    0
    • мин бо
      1 декабря 2012  

      оо

      оскуоланы бутэрэлик до? Хаьыс буоллай?

      0
      • былыт
        2 декабря 2012  

        спартакиада

        Сэтинньи ый 20 кунугэр Улахан-Куол боьуолэгэр оройуон о5олорун уьус спартакиадатын зачетугар кииирэр ус коруннэ курэхтэьии буолла.Оройуон а5ыс оскуолатыттан 67 эдэр спортсмен кытынна.Спартакаданы уоруулээхтик аьыыга курэхтэьии кылаабынай суудьуйата Е.И Находкин,олохтоох дьаьалта баьылыга Г.В.Потапов уонна орто оскуола завуьа Л.Н.Потапова э5эрдэлээн тыл эттилэр,кыайыыны ба5аран алгыс тылларын эттилэр.Киэьэтигэр орто оскуола уорэнээччилэрэ ыалдьыттарга бэртээхэй кэнсиэри бэлэхтээтилэр.Икки заалынан тэннэ барбыт курэхтэьиибит тумугэ маннык буолла.Буулдьа саанан ытыыга хамаанданан тумуккэ кырдьа5ас куорат о5олоро 164 очукуолаах бастаатылар,ус очукуоннан хаалан табалаахтар иккис,156 очукуолаах баата5айдар уьус миэстэ5э та5ыстылар.Биирдиилээн зачекка уолаттарга
        1 миэстэ.Горохов Николай Верхоянск 84 оч.
        2 миэстэ.Захаров Айаал Табалаах. 78 оч.
        3 миэстэ.Васильев Мичил Баата5ай 73 оч
        Кыргыттарга
        1 миэстэ.Баишева Анюта Табалаах 83 оч
        2 миэстэ.Потапова Олимпия Верхоянск 80 оч.
        3 миэстэ.Слепцова Сахайаана Адыаччы 64 оч.

        Гиирэ анньыыта 16 кг
        65 диэри.11 кыттааччы
        1 миэстэ.Филиппов Валера Батаа5ай
        2 миэстэ.Бурцев Айаал Энэ
        3 миэстэ.Пермяков Петр Дул5алаах
        65 уоьээ.7 кыттааччы
        1.миэстэ.Аммосов Иван Арылах
        2 миэстэ.Соловьев Константин Энэ
        3 миэстэ.Ширяев Иван Адыаччы
        Хамаанданан
        1 м.Энэ 2 м.Баата5ай 3 м.Арылаах

        Атах оонньуулара.Кыра кыргыттар.13 кыттаччы
        Кылыы. Матрена Никитина Верхоянск 12 м 83 см
        Инесса Баженок Баата5ай 11 м 67 см
        Изабелла Аммосова Табалаах 11 м 47 см
        Ыстана Матрена Никитина Верхоянск 12 м 87 см
        Инесса Баженок Баата5ай 12 м 43 см
        Маша Бурцева Энэ 12 м 39 см
        Куобах Матрена Никитина Верхоянск 10 м 34 см
        Маша Бурцева Энэ 9 м 56 см
        Дариана Потапова Табалаах 9 м 42 см
        Ус корун Матрена Никитина Верхоянск 36 м 06 см
        Маша Бурцева Энэ 33 м 50 см
        Инесса Баженок Баата5ай 33 м 44 см
        Азия о5олорун бэьис оонньууларын конул тустууга кыттыылаа5а Матрена Никитина бу болоххо о5олор спартакиадаларын рекордун туорт тогул тупсарда.
        Кыра уолаттар.11 кыттааччы.
        Кылыы. Юрий Слепцов Арылаах 20 м 33 см
        Мирон Юмшанов Борулах 19 м 21 см
        Илья Горохов Табалаах 19 м 09 см
        Ыстана Юрий Слепцов Арылаах 19 м 57 см
        Мирон Юмшанов Борулах 19 м 53 см
        Илья Горохов Табалаах 18 м 75 см
        Куобах Мирон Юмшанов Борулах 16 м 73 см
        Андрей Васильев Верхоянск 16 м 58 см
        Юрий Слепцов Арылаах 16 м 39 см
        Ус корун Юрий Слепцов Арылаах 56 м 29 см
        Мирон Юмшанов Борулах 55 м 53 см
        Илья Горохов Табалаах 53 м 58 см
        Улахан кыргыттар 12 кыттааччы
        Кылыы Ариадна Потапова Табалаах 18 м 80 см
        Татьяна Юмшанова Табалаах 18 м 45 см
        Раиса Горохова Верхоянск 17 м 82 см
        Ыстана Раиса Горохова Верхоянск 18 м 49 см
             Ариадна Потапова Табалаах 18 м 15 см
        Татьяна Юмшанова Табалаах 17 м 78 см
        Куобах Раиса Горохова Верхоянск 15 м 25 см
             Ариадна Потапова Табалаах 14 м 90 см
        Дариана Потапова Верхоянск 14 м 10 см
        Ус корун Ариадна Потапова Табалаах 51 м 85 см
        Раиса Горохова Верхоянск 50 м 54 см
        Татьяна Юмшанова Табалаах 49 м 56 см
        Улахан уолаттар 18 кыттааччы
        Кылыы Афанасий Ефимов Арылаах 35 м 73 см
        Иннокентий Рожин Энэ 35 м 33 см
        Виталий Чириков Верхоянск 34 м 15 см
        Ыстана Иннокентий Рожин Энэ 34 м 68 см
        Виталий Чириков Верхоянск 33 м 33 см
        Николай Стручков Адыаччы 33 м 29 см
        Куобах Иннокентий Рожин Энэ 32 м 09 см
        Афанасий Ефимов Арылаах 30 м 39 см
        Виталий Чириков Верхоянск 29 м 81 см
        Ус корун Иннокентий Рожин Энэ 102 м 01 см
        Афанасий Ефимов Арылаах 99 м 27 см
        Виталий Чириков Верхоянск 97 м 29 см
        Оройуоммутугар атах оонньуулара кыралаан да буоллар бэттэх кэлэн иьэрэ кэрэхсэбиллээх,ус корун тумугунэн былырыынны рекордар бары тупсарылыннылар.Оройуоммут улахан оскуолалара Сартан Боронук Элгэс бу курэхтэьиилэргэ кыттыыны наадалаа5ынан аахпатахтара хомолтолоох.Аны икки кунунэн о5олорбут оройуон киинигэр а5ыс коруннэ илин кэлин тусуьуохтэрэ.

        Чемпионы и призеры 3 Спортивных игр учащихся Верхоянского района.23-25 ноября 2012 г.
        Шашки русские
        1 доска.1 м.Степан Слепцов Табалахская СОШ
        2 м.Алексей Горохов Адычинская СОШ
        3 м.Роман Рожин Батагайская СОШ
        2 доска.1 м.Руслан Рожин Верхоянская СОШ
        2 м.Валентин Старостин Сартанская СОШ
        3 м.Айаал Захаров Табалахская СОШ
        3 доска.1 м.Надя Слепцова Сартанская СОШ
        2 м.Наташа Горохова Адычинская СОШ
        3 м.Таня Горохова Эгинская СОШ
        4 доска.1 м.Уйгулаана Новикова Арылахская СОШ
        2 м.Евгения Бурцева Эгинская СОШ
        3 м.Саяна Жиркова Табалахская СОШ
        Команд.1 м.Сартанская СОШ
        2 м.Табалахская СОШ
        3 м.Адычинская СОШ

        Шахматы
        1 доска.1м.Василий Юмшанов Эгинская СОШ
        2м.Валентин Слепцов Батагайская СОШ
        3м.Уйгур Слепцов Сартанская СОШ
        2 доска.1м.Андрей Томский Эгинская СОШ
        2м. Роман Рожин Батагайская СОШ
        3м.Алексей Слепцов Борулахская СОШ
        3 доска.1м.Таня Томская Верхоянская СОШ
        2м.Мария Аммосова Эгинская СОШ
        3м.Валентина Бурцева Борулахская СОШ
        4 доска.1м. Таня Горохова Эгинская СОШ
        2м.Туймаада Стручкова Адычинская СОШ
        3м.Саина Сыромятникова Дулгалахская СОШ

        Настольный теннис
        Юноши.1м.Гаврил Юмшанов Борулахская СОШ
        Сергей Рязанский
        2м.Владимир Харитонов Верхоянская СОШ
        Айхал Слепцов
        3м.Айсен Овчинников Боронукская СОШ
        Айсен Слепцов
        Девуш.1м.Марианна Попова Верхоянская СОШ
        Надежда Горохова
        2м.Татьяна Павлова Арылахская СОШ
        Валентина Слепцова
        3м.Виктория Неустроева Боронукская СОШ
        Айталина Васильева
        Коман.1м.Верхоянская СОШ
        2м.Борулахская СОШ
        3м.Арылахская СОШ

        Волейбол
        Юноши.1м.Адычинская СОШ
        2м.Табалахская СОШ
        3м.Эльгесская СОШ.
        Девуш.1м.Верхоянская СОШ
        2м.Суордахская СОШ
        3м.Адычинская СОШ
        Коман.1м.Адычинская СОШ
        2м. Верхоянская СОШ
        3м. Табалахская СОШ

        Мини-футбол
        1м.Верхоянская СОШ
        2м.Батагайская СОШ
        3м.Арылахская СОШ

        Аэробика.
        1м.Батагайская СО
        2м.Эльгесская СОШ
        3м.Арылахская СОШ

        Борьба хапса5ай 113 участ.
        40 кг.1м.Айсен Потапов Батагайская СОШ
        2м.Тимур Ущницкий Сартанская СОШ
        3м.Миша Слепцов Верхоянская СОШ
        45 кг.1м.Владик Стручков Боронукская СОШ
        2м.Роман Томский Эгинская СОШ
        3м.Федя Соловьев Эгинская СОШ
        50 кг.1м.Юрий Горохов Верхоянская СОШ
        2м.Иван Сивцев Эгинская СОШ
        3м.Костя Стручков Верхоянская СОШ
        55 кг.1м.Руслан Слепцов Верхоянская СОШ
        2м.Семен Заболоцкий Эгинская СОШ
        3м.Эрэл Слепцов Верхоянская СОШ
        62 кг.1м.Егор Стручков Арылахская СОШ
        2м.Айхал Слепцов Верхоянская СОШ
        3м.Егор Слепцов Сартанская СОШ
        68 кг.1м.Владимир Слепцов Сартанская СОШ
        2м.Иннокентий Рожин Эгинская СОШ
        3м.Айаан Горохов Сартанская СОШ
        +68кг.1м.Иван Аммосов Батагайская СОШ
        2м.Николай Баишев Табалахская СОШ
        3м.Иван Божедонов Батагайская СОШ
        Абс. 1м.Егор Слепцов Сартанская СОШ
        2м.Юрий Будуранов Батагайская СОШ
        Коман.1м.Верхоянская СОШ
        2м.Эгинская СОШ
        3м.Сартанская СОШ

        Масрестлинг 127 участ.
        40 кг.1м.Анатолий Старостин Эльгесская СОШ
        2м.Сергей Потапов Табалахская СОШ
        3м.Ян Гатилов Адычинская СОШ
        44 кг.1м.Михаил Божедонов Борулахская СОШ
        2м.Иван Юмшанов Борулахская СОШ
        3м.Елисей Потапов Табалахская СОШ
        48 кг.1м.Айаал Рожин Борулахская СОШ
        2м.Иван Мигалкин Верхоянская СОШ
        3м.Василий Горохов Табалахская СОШ
        52 кг.1м.Иван Потапов Адычинская СОШ
        2м.Иннокентий Михайлов Сартанская СОШ
        3м.Вадим Местников Боронукская СОШ
        56 кг.1м.Никита Федчишин Батагайская СОШ
        2м.Дмитрий Потапов Адычинская СОШ
        3м.Андрей Рожин Эльгесская СОШ
        64 кг.1м.Николай Потапов Табалахская СОШ
        2м.Иван Аммосов Арылахская СОШ
        3м.Юлиан Юмшанов Борулахская СОШ
        70 кг.1м.Иннокентий Рожин Эгинская СОШ
        2м.Роман Докторов Табалахская СОШ
        3м.Алексей Мамонтов Верхоянская СОШ
        +70 кг.1м.Афанасий Ефимов Арылахская СОШ
        2м.Константин Собакин Сартанская СОШ
        3м.Ян Чириков Батагайская СОШ
        АБС. 1м.Ян Чириков Батагайская СОШ
        2м.Юлиан Юмшанов Борулахская СОШ.
        Команд.1м.Табалахская СОШ
        2м.Борулахская СОШ
        3м.Адычинская СОШ


        Общекомандный
        1 м.Верхоянская СОШ 30 оч.
        2 м.Батагайская СОШ 50 оч
        3 м.Табалахская СОШ 54 оч.

        0
  • строитель_егор
    строитель_егор
    федулов егор
    12 августа  

    Соловьёв Константин гиряга кэьэппит эбит

    0
Ответ на тему: спартакиада
Введите код с картинки*:  Кликните на картинку, чтобы обновить код
grinning face grinning face with smiling eyes face with tears of joy smiling face with open mouth smiling face with open mouth and smiling eyes smiling face with open mouth and cold sweat smiling face with open mouth and tightly-closed eyes smiling face with halo smiling face with horns winking face smiling face with smiling eyes face savouring delicious food relieved face smiling face with heart-shaped eyes smiling face with sunglasses smirking face neutral face expressionless face unamused face face with cold sweat pensive face confused face confounded face kissing face face throwing a kiss kissing face with smiling eyes kissing face with closed eyes face with stuck-out tongue face with stuck-out tongue and winking eye face with stuck-out tongue and tightly-closed eyes disappointed face angry face pouting face crying face persevering face face with look of triumph disappointed but relieved face frowning face with open mouth anguished face fearful face weary face sleepy face tired face grimacing face loudly crying face face with open mouth face with open mouth and cold sweat face screaming in fear astonished face flushed face sleeping face dizzy face face without mouth face with medical mask face with no good gesture face with ok gesture person bowing deeply person with folded hands raised fist raised hand victory hand white up pointing index fisted hand sign waving hand sign ok hand sign thumbs up sign thumbs down sign clapping hands sign open hands sign flexed biceps
  
Предложения и замечания